KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Vasseur

Vassueur: Umowę z Alfą mamy przez 2 lata, Schumacher musi spisać się dobrze

Blick zamieścił ciekawą rozmowę z Fredericiem Vasseurem, szefem Alfy Romeo, który mówi m.in. o wyzwaniach przyszłego sezonu, Micku Schumacherze i dalszej współpracy ekipy z Hinwil z Alfą Romeo.

Alfa Romeo była jednym z ostatnich zespołów, które ogłosiły swój pełny skład na sezon 2020. Dlaczego tak długo zwlekali z przedłużeniem umowy z Antonio Giovinazzim?

„10 lat temu zespoły chciały ogłaszać swoich kierowców w lutym. Potem w lecie, ale dlaczego? My nigdy nie śpieszyliśmy się i dlatego byliśmy w stanie utrzymać presję na zespole i Antonio” – powiedział Vasseur.

Z Alfy w połowie sezonu odszedł Simone Resta, czy Vasseur jest tym bardzo zaniepokojony?

„Ferrari chciało go z powrotem. Był odpowiedzialny za rozwój samochodu na 2020 rok, ale możemy sobie bez niego poradzić” – stwierdził szef Alfy Romeo.

Vasseur mówiąc na temat rozszerzenia przyszłorocznego kalendarza o 22 wyścig, zauważa, że będzie coraz trudniej, szczególnie mechanikom.

„Zazwyczaj to oni są pierwsi na torze i ostatni go opuszczają. Mniejszym zespołom będzie bardzo trudno i musimy chronić naszych mechaników. Ja nie otrzymałem jeszcze pozwu od mojej żony, może na Święta. Ale jest to problem dla wielu rodzin” – odpowiedział pół żartem – pół serio.

W sezonie 2020 dojdzie do tylko dwóch zmian kierowców w zespołach, czy Vasseur spodziewa się rewolucji przed następnym sezonem?

„Może być bardzo dużo plotek, ale ja ich nie komentuję” – odpowiada, dementując jednocześnie plotki, że Alfa Romeo może odejść z Saubera po sezonie 2020.

„Mamy kontrakt do końca 2021 roku” – mówi. „Był u nas rok temu by przymierzyć fotel przed testem w Bahrajnie. Nie będzie dodatkowych testów w przyszłym roku. Przede wszystkim Mick musi wygrać F2 lub spisać się dobrze. To bardzo trudne biorąc pod uwagę warunki i presję. Śledzimy jego losy wspólnie z Ferrari” – dodał.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi

Archiwum