KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Vasseur

Vassueur: Umowę z Alfą mamy przez 2 lata, Schumacher musi spisać się dobrze

Blick zamieścił ciekawą rozmowę z Fredericiem Vasseurem, szefem Alfy Romeo, który mówi m.in. o wyzwaniach przyszłego sezonu, Micku Schumacherze i dalszej współpracy ekipy z Hinwil z Alfą Romeo.

Alfa Romeo była jednym z ostatnich zespołów, które ogłosiły swój pełny skład na sezon 2020. Dlaczego tak długo zwlekali z przedłużeniem umowy z Antonio Giovinazzim?

„10 lat temu zespoły chciały ogłaszać swoich kierowców w lutym. Potem w lecie, ale dlaczego? My nigdy nie śpieszyliśmy się i dlatego byliśmy w stanie utrzymać presję na zespole i Antonio” – powiedział Vasseur.

Z Alfy w połowie sezonu odszedł Simone Resta, czy Vasseur jest tym bardzo zaniepokojony?

„Ferrari chciało go z powrotem. Był odpowiedzialny za rozwój samochodu na 2020 rok, ale możemy sobie bez niego poradzić” – stwierdził szef Alfy Romeo.

Vasseur mówiąc na temat rozszerzenia przyszłorocznego kalendarza o 22 wyścig, zauważa, że będzie coraz trudniej, szczególnie mechanikom.

„Zazwyczaj to oni są pierwsi na torze i ostatni go opuszczają. Mniejszym zespołom będzie bardzo trudno i musimy chronić naszych mechaników. Ja nie otrzymałem jeszcze pozwu od mojej żony, może na Święta. Ale jest to problem dla wielu rodzin” – odpowiedział pół żartem – pół serio.

W sezonie 2020 dojdzie do tylko dwóch zmian kierowców w zespołach, czy Vasseur spodziewa się rewolucji przed następnym sezonem?

„Może być bardzo dużo plotek, ale ja ich nie komentuję” – odpowiada, dementując jednocześnie plotki, że Alfa Romeo może odejść z Saubera po sezonie 2020.

„Mamy kontrakt do końca 2021 roku” – mówi. „Był u nas rok temu by przymierzyć fotel przed testem w Bahrajnie. Nie będzie dodatkowych testów w przyszłym roku. Przede wszystkim Mick musi wygrać F2 lub spisać się dobrze. To bardzo trudne biorąc pod uwagę warunki i presję. Śledzimy jego losy wspólnie z Ferrari” – dodał.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Popularne tagi

Archiwum