Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Practice Day - Abu Dhabi, UAE

Toto Wolff: Jestem pewien, że będziemy oglądać Kubicę w F1 w różnych rolach

Szef Mercedesa, Toto Wolff, po raz kolejny bardzo pozytywnie wypowiedział się o Robercie Kubicy. Według Austriaka z polskimi korzeniami, Roberta Kubicę będziemy jeszcze widzieć w Formule 1 w różnych rolach.

Wolff został zapytany o Roberta podczas Grand Prix Abu Zabi przez Macieja Barszczaka z TVP Sport.

„Szkoda, że Robert odchodzi. Bardzo cieszyłem się, gdy wracał do F1. Udowodnił, że nawet z taką kontuzją może walczyć i się ścigać. Pokazał niedowiarkom, że się mylili i że jest w stanie prowadzić bolid na dobrym poziomie. Jestem pewien, że jeszcze przez lata będziemy oglądać go w F1 w różnych rolach. Postawiłbym na to pieniądze” – powiedział szef Mercedesa.

Zapytany, czy Robert ma jeszcze szansę powrotu do jazdy jako kierowca wyścigowy, Wolff zaczął od najważniejszego zdania: „Z Robertem nigdy nic nie wiadomo. Może odejść, a później wrócić. To mądry człowiek, który mógł być mistrzem świata F1, gdyby nie ten feralny wypadek” – stwierdził szef Mercedesa.

I choć praktyka pokazała, że słowa Toto Wolffa nie zawsze dokładnie pokrywają się z jego działaniami, to jest to bardzo miły przekaz od jednej z najważniejszych osób w sporcie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy