Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Practice Day - Abu Dhabi, UAE

Toto Wolff: Jestem pewien, że będziemy oglądać Kubicę w F1 w różnych rolach

Szef Mercedesa, Toto Wolff, po raz kolejny bardzo pozytywnie wypowiedział się o Robercie Kubicy. Według Austriaka z polskimi korzeniami, Roberta Kubicę będziemy jeszcze widzieć w Formule 1 w różnych rolach.

Wolff został zapytany o Roberta podczas Grand Prix Abu Zabi przez Macieja Barszczaka z TVP Sport.

„Szkoda, że Robert odchodzi. Bardzo cieszyłem się, gdy wracał do F1. Udowodnił, że nawet z taką kontuzją może walczyć i się ścigać. Pokazał niedowiarkom, że się mylili i że jest w stanie prowadzić bolid na dobrym poziomie. Jestem pewien, że jeszcze przez lata będziemy oglądać go w F1 w różnych rolach. Postawiłbym na to pieniądze” – powiedział szef Mercedesa.

Zapytany, czy Robert ma jeszcze szansę powrotu do jazdy jako kierowca wyścigowy, Wolff zaczął od najważniejszego zdania: „Z Robertem nigdy nic nie wiadomo. Może odejść, a później wrócić. To mądry człowiek, który mógł być mistrzem świata F1, gdyby nie ten feralny wypadek” – stwierdził szef Mercedesa.

I choć praktyka pokazała, że słowa Toto Wolffa nie zawsze dokładnie pokrywają się z jego działaniami, to jest to bardzo miły przekaz od jednej z najważniejszych osób w sporcie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.

Najnowsze wpisy