Testy Kubicy w DTM – czekamy tylko na potwierdzenie?

Pomiędzy 11 a 13 grudnia na torze w Jerez odbędą się testy młodych kierowców serii DTM. Niemal na pewno zobaczymy w nich dwóch Polaków – Roberta Kubicę i Robina Rogalskiego.

Robin Rogalski wygrał cykl Audi R8 Cup w październiku, zapewniając sobie testy autem Audi serii DTM.

„Będę jeździł w piątek, a dodatkowo to będzie piątek 13-go, ale mam nadzieję, że będzie szczęśliwy. Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać” – mówi Robin Rogalski.

W barwach BMW prawdopodobnie pojedzie Robert Kubica i tak naprawdę teraz trzeba czekać już tylko na oficjalne potwierdzenie testu. Być może nastąpi ono jeszcze w tym tygodniu. Zapewne po tym teście zostanie podjęta decyzja dotycząca podstawowej serii Roberta Kubicy w sezonie 2019.

Kubica w DTM będzie debiutantem, choć jeździł autem Mercedesa w 2013 roku i jak nieoficjalnie wiadomo, był szybszy od podstawowych kierowców serii. Później miał kilka propozycji startów w DTM, głównie od Toto Wolffa. Być może ekipa chcą sprawdzić jego umiejętności w tym aucie by móc rozmawiać o konkretach.

„Mierzę jak najwyżej się da i DTM, które jest najbardziej prawdopodobną serią dla mnie, jest najtrudniejszą i najbardziej konkurencyjną serią w Europie, w której uczestniczą kierowcy na wysokim poziomie. Dołączanie tam jako debiutant nie będzie łatwe, ale jeżeli uda mi się dołączyć do rywalizacji to będę szczęśliwy” – mówił w Abu Zabi Polak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy