Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Qualifying Day - Sao Paulo, Brazil

Testy Kubicy w DTM – czekamy tylko na potwierdzenie?

Pomiędzy 11 a 13 grudnia na torze w Jerez odbędą się testy młodych kierowców serii DTM. Niemal na pewno zobaczymy w nich dwóch Polaków – Roberta Kubicę i Robina Rogalskiego.

Robin Rogalski wygrał cykl Audi R8 Cup w październiku, zapewniając sobie testy autem Audi serii DTM.

„Będę jeździł w piątek, a dodatkowo to będzie piątek 13-go, ale mam nadzieję, że będzie szczęśliwy. Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać” – mówi Robin Rogalski.

W barwach BMW prawdopodobnie pojedzie Robert Kubica i tak naprawdę teraz trzeba czekać już tylko na oficjalne potwierdzenie testu. Być może nastąpi ono jeszcze w tym tygodniu. Zapewne po tym teście zostanie podjęta decyzja dotycząca podstawowej serii Roberta Kubicy w sezonie 2019.

Kubica w DTM będzie debiutantem, choć jeździł autem Mercedesa w 2013 roku i jak nieoficjalnie wiadomo, był szybszy od podstawowych kierowców serii. Później miał kilka propozycji startów w DTM, głównie od Toto Wolffa. Być może ekipa chcą sprawdzić jego umiejętności w tym aucie by móc rozmawiać o konkretach.

„Mierzę jak najwyżej się da i DTM, które jest najbardziej prawdopodobną serią dla mnie, jest najtrudniejszą i najbardziej konkurencyjną serią w Europie, w której uczestniczą kierowcy na wysokim poziomie. Dołączanie tam jako debiutant nie będzie łatwe, ale jeżeli uda mi się dołączyć do rywalizacji to będę szczęśliwy” – mówił w Abu Zabi Polak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.

Najnowsze wpisy