Tego dnia w F1 – 3 grudnia

1924 – Urodził się Roberto Mieres (17 startów, 1 najszybsze okrążenie).

2012 – Pojawiają się plotki, że Robert Kubica będzie startował w WRC w juniorskim zespole Citroena, wspólnie z Thierry Neuvillem i Sebastienem Chardonettem.

2017 – Robert Kubica jest gościem gali Autosport Awards. Polak wręcza nagrodę Sebastienowi Ogierowi za zdobycie tytułu najlepszego kierowcy rajdowego. Przy okazji pada wiele ciekawych słów o samym Robercie.

Na gali Robert siedzi obok Karuna Chandhoka i George Russella.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum