Jens Marquardt

Szef BMW Motorsport: Testy nie muszą oznaczać zmian

Robert Kubica weźmie w udział w rozpoczynających się jutro testach młodych kierowców serii DTM. Niektórzy już zastanawiają się, kogo zastąpi on w BMW, jednak szef motorsportu tego producenta – co naturalne – jeszcze niczego nie potwierdza.

„Przystępujemy do testów młodych kierowców. Przyglądamy się zagadnieniu zawodników, ale nie oznacza to koniecznie, że musimy zmienić obecny skład” – mówi Jens Marquard, który wyjaśnia, że bardzo często w testach biorą udział kierowcy, których nie obejmuje już definicja „młodego kierowcy”.

Jak pisze motorsport-total, Robert Kubica będzie jeździł w czwartek i piątek, a w środę za kierownicą nowego auta BMW ma zasiąść zwycięzca Chińskiej serii GT Championship w aucie BMW, Nick Yelloly.

W środę na pewno jeździł będzie najlepszy kierowca ekipy w sezonie 2019, Marco Wittmann, który był 3. w klasyfikacji generalnej. Pojechać ma również Philipp Eng i ci dwaj kierowcy maja stanowić referencję dla Kubicy i Yelloly.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy