Jens Marquardt

Szef BMW Motorsport: Testy nie muszą oznaczać zmian

Robert Kubica weźmie w udział w rozpoczynających się jutro testach młodych kierowców serii DTM. Niektórzy już zastanawiają się, kogo zastąpi on w BMW, jednak szef motorsportu tego producenta – co naturalne – jeszcze niczego nie potwierdza.

„Przystępujemy do testów młodych kierowców. Przyglądamy się zagadnieniu zawodników, ale nie oznacza to koniecznie, że musimy zmienić obecny skład” – mówi Jens Marquard, który wyjaśnia, że bardzo często w testach biorą udział kierowcy, których nie obejmuje już definicja „młodego kierowcy”.

Jak pisze motorsport-total, Robert Kubica będzie jeździł w czwartek i piątek, a w środę za kierownicą nowego auta BMW ma zasiąść zwycięzca Chińskiej serii GT Championship w aucie BMW, Nick Yelloly.

W środę na pewno jeździł będzie najlepszy kierowca ekipy w sezonie 2019, Marco Wittmann, który był 3. w klasyfikacji generalnej. Pojechać ma również Philipp Eng i ci dwaj kierowcy maja stanowić referencję dla Kubicy i Yelloly.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 stycznia

Urodził się George Follmer (12 startów, 1 podium).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Brazyli, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Po raz 30. i ostatni w F1 jedzie Peter Revson.

Rene Arnoux wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Brazylii. Pierwszy raz na podium staje Elio De Angelis.

Najnowsze wpisy