KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Rene Rast najlepszym kierowcą DTM 2019 w głosowaniu szefów ekip

Nie mogło być inaczej – mistrz serii DTM sezonu 2019, został wybrany najlepszym kierowcą sezonu w głosowaniu szefów DTM i zespołów uczestniczących w serii.

Każdy z uczestników głosowania wybierał najlepszą dziesiątkę, przyznając punkty od 1-10. Głosowanie było anonimowe, ale i tak minimum 11 z 13 biorących w nim udział na pierwszym miejscu wskazało mistrza czyli Rene Rasta. Drugie miejsce zajął Marko Wittmann.

W 10-tce jest 6 kierowców Audi, 3 BMW oraz 1 Aston Martina.

W głosowaniu wzięli udział najważniejsi ludzie serii:
– Gerhard Berger – szef DTM
– Jens Marquardt – szef BMW Motorsport
– Dieter Gass – szef Audi Motorsport
– Andreas Baenzinger – szef R-Motorsport
– Thomas Biermaier – szef Audi Sport Team
– Florian Kamelger – szef R-Motorsport
– Achim Kostron – dyrektor zarządzający ITR
– Bart Mampaey – szef BMW Team RBM
– Ernst Moser – szef Audi Sport Phoenix
– Stefan Reihold – szef BMW RMG
– Gordian von Scheuning – dyrektor techniczny DTM
– Vincent Vosse – szef WRT Team
– Arno Zensen – Szef Audi Sport Team Rosberg

Oto wyniki głosowania:
1. Rene Rast 128 pkt
2. Marko Wittmann 103
3. Nico Mueller 95
4. Philipp Eng 54
5. Robin Frijns 47
6. Mike Rockenfeller 42
7. Jonathan Aberdein 35
8. Sheldon van der Linde 35
9. Jaime Green 24
10. Jake Dennis 23

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi