KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Przed testem Kubicy – kierowcy DTM go chwalą, kierownica gotowa

Podczas swojego niedawnego testu w symulatorze BMW, Robert Kubica używał zmodyfikowanej już do swoich potrzeb kierownicy auta serii DTM. Ewentualni przyszli przeciwnicy Polaka, chwalą go w niemieckich mediach.

„Czapki z głów przed Robertem za to, czego zdołał dokonać po swoim wypadku, wracając do samochodu Formuły 1 z takimi ograniczeniami. Jestem ciekaw, jak spisze się na testach i nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z nim by dać mu wskazówki, które ułatwią mu pracę. Potem zobaczymy, jak potoczy się jego przyszłość” – powiedział na antenie Sat 1 Marco Wittmann, kierowca BMW, który odniósł najwięcej zwycięstw dla tej ekipy w sezonie 2019.

Przejście do DTM to wyzwanie dla wszystkich kierowców Formuły 1. Widzieliśmy to u Timo Glocka, któremu przystosowanie się zajęło dwa czy trzy lata. DTM to nie farma kucyków, nie dostaje się tu ot tak” – dodaje Wittmann.

Partnerem zespołowym Roberta Kubicy miał już okazję być Timo Glock, gdy Kubica był pierwszym kierowcą BMW Sauber, a Niemiec kierowcą rezerwowym. Co ciekawe, pierwsze jazdy obu panów autem DTM miały miejsce dokładnie w tym samym dniu – podczas testów serii w styczniu 2013 roku. Kubica jeździł Mercedesem, a Glock BMW.

„Byłby naprawdę dużą wartością dla naszego zespołu. Ma już doświadczenie w BMW i byłby dobrym nazwiskiem dla DTM. Cieszyłbym się, gdyby przyszedł do nas” – powiedział cytowany przez speedweek.

Inny kierowca BMW, Philip Eng również chwali Kubicę: „Jest ekstremalnie dobrym kierowcą i byłby świetnym członkiem DTM. Na pewno czekałaby go wielka kariera w F1, gdyby nie ten wypadek. Chciałbym się ścigać przeciwko niemu”.

Kierownica gotowa

 

Oczywiście podczas środowych jazd w symulatorze BMW w Monachium, Robert dysponował już kierownicą nieco przystosowaną do swoich potrzeb. Jak mówi Jens Marquardt: „Robert chciał paru zmian, a my jesteśmy szybcy w realizacji takich zadań. Nie była to dla nas wielka modyfikacja. Robert zawsze robi wszystko na 100% i tak też podszedł do naszych testów. To właśnie to, czego oczekiwaliśmy” – powiedział.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi