Robert-Kubica-BMW-M4-DTM-00-1024x683

Przed testem Kubicy – kierowcy DTM go chwalą, kierownica gotowa

Podczas swojego niedawnego testu w symulatorze BMW, Robert Kubica używał zmodyfikowanej już do swoich potrzeb kierownicy auta serii DTM. Ewentualni przyszli przeciwnicy Polaka, chwalą go w niemieckich mediach.

„Czapki z głów przed Robertem za to, czego zdołał dokonać po swoim wypadku, wracając do samochodu Formuły 1 z takimi ograniczeniami. Jestem ciekaw, jak spisze się na testach i nie mogę doczekać się pierwszego spotkania z nim by dać mu wskazówki, które ułatwią mu pracę. Potem zobaczymy, jak potoczy się jego przyszłość” – powiedział na antenie Sat 1 Marco Wittmann, kierowca BMW, który odniósł najwięcej zwycięstw dla tej ekipy w sezonie 2019.

Przejście do DTM to wyzwanie dla wszystkich kierowców Formuły 1. Widzieliśmy to u Timo Glocka, któremu przystosowanie się zajęło dwa czy trzy lata. DTM to nie farma kucyków, nie dostaje się tu ot tak” – dodaje Wittmann.

Partnerem zespołowym Roberta Kubicy miał już okazję być Timo Glock, gdy Kubica był pierwszym kierowcą BMW Sauber, a Niemiec kierowcą rezerwowym. Co ciekawe, pierwsze jazdy obu panów autem DTM miały miejsce dokładnie w tym samym dniu – podczas testów serii w styczniu 2013 roku. Kubica jeździł Mercedesem, a Glock BMW.

„Byłby naprawdę dużą wartością dla naszego zespołu. Ma już doświadczenie w BMW i byłby dobrym nazwiskiem dla DTM. Cieszyłbym się, gdyby przyszedł do nas” – powiedział cytowany przez speedweek.

Inny kierowca BMW, Philip Eng również chwali Kubicę: „Jest ekstremalnie dobrym kierowcą i byłby świetnym członkiem DTM. Na pewno czekałaby go wielka kariera w F1, gdyby nie ten wypadek. Chciałbym się ścigać przeciwko niemu”.

Kierownica gotowa

 

Oczywiście podczas środowych jazd w symulatorze BMW w Monachium, Robert dysponował już kierownicą nieco przystosowaną do swoich potrzeb. Jak mówi Jens Marquardt: „Robert chciał paru zmian, a my jesteśmy szybcy w realizacji takich zadań. Nie była to dla nas wielka modyfikacja. Robert zawsze robi wszystko na 100% i tak też podszedł do naszych testów. To właśnie to, czego oczekiwaliśmy” – powiedział.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy