DTM 2019 BMW

Początek testów dla młodych kierowców

Dziś rozpoczynają się testy serii DTM na torze w Jerez. Roberta Kubicę zobaczymy na torze prawdopodobnie w czwartek i piątek, ale już od dziś uważnie nasłuchujemy wieści z Hiszpanii.

Transmisja

 

Nie mamy co liczyć na to, że jakaś stacja telewizyjna przeprowadzi transmisję z testów. Wątpliwe są też relacje, choć być może któraś ze stacji w związku z udziałem Roberta pofatyguje się na testy, dając krótkie ich podsumowanie.

Czasy?

 

W ubiegłym roku i w latach poprzednich nie znaliśmy czasów testów, co nie oznacza jednak, że nie były one mierzone. Pytanie, czy przedostaną się do szerszego grona czy pozostaną tajemnicą zespołów. Raczej na pewno nie możemy liczyć na coś w stylu oficjalnego live timingu z testów.

Inne informacje

 

Przejrzałem ubiegłoroczne relacje z testów młodych kierowców DTM i nie pojawiało się wiele informacji znich. Ekipy wstawiały zdjęcia, a po zakończeniu całości jazd informacje prasowe z wypowiedziami zawodników.

Tym razem jednak, sytuacja jest wyjątkowa bo od dawna testom dla młodych kierowców nie towarzyszył taki rozgłos jak teraz. Relacje mogą być zatem znacznie obszerniejsze niż zazwyczaj.

Składy

 

Oficjalnie BMW podało tylko Roberta Kubicę i Nicka Yelloly w swoim składzie, jednak speedweek napisał, że czasy referencyjne tym kierowcom ma podczas testu wyznaczyć pewniak do składu ekipy w kolejnym sezonie, Phillip Eng.

Audi, które również pojawi się na testach, będzie miało następujący skład: Ed Jones, Jonathan Aberdein, Kevin van der Linde, Robin Rogalski, Fabio Scherer, Rene Rast i Nico Muller.

O torze

 

Tor liczy 4428 metrów i został zbudowany w 1985 roku. Niegdyś często testowała na nim F1, która ma na koncie 7 wyścigów w Jerez – w latach 1986-1990 jako GP Hiszpanii oraz 1994 i 1997 jako GP Europy. Jego rekordzistą jest Heinz – Harald Frentzen, który w 1997 Williamsem pojechał 1:23.135. Obecnie głównie odbywają się tam wyścigi MotoGP.

Na torze w Jerez Robert nie jeździł wiele razy, a jego oficjalna historia startów nie pokazuje tu żadnych wyścigów.

Samochód

 

Kubica i Yelloly będą pierwszymi kierowcami, którzy będą mieli okazję wypróbować najnowszą wersję samochodu BMW DTM. Auto to osiągało w 2019 roku moc 620 KM z 2-litrowego silnika turbo. Sprawiało to, że prędkości maksymalne dochodziły do 300 km/h. Waży ono regulaminowe 1070 kg.

Pogoda

 

Dobrą wiadomością jest, że w trakcie testów nie są zapowiadane opady deszczu. Temperatury będą przyjemne – do 19 stopni Celsjusza w piątek. Wtedy również występuje małe obecnie ryzyko opadów deszczu.

pogoda Jerez

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy