BMW DTM apapa

Oficjalnie: Kubica na testach DTM z BMW (Aktualizacja)

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że Robert Kubica weźmie udział w testach serii DTM w przyszłym tygodniu. BMW potwierdziło dziś swój skład na te jazdy i jest w nich Polak.

O tym, że test jest bardzo prawdopodobny, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz mamy już pewność. Obok Kubicy w barwach ekipy pojadzie Nick Yelloly.

Testy odbędą się pomiędzy 11 a 13 grudnia na torze Jerez – podobnie jak rok temu. Nie wiadomo, czy przed nimi doczekamy się komentarza ze strony kierowcy lub zespołu, ale będzie do niego kilka okazji.

Przypomnę, że w barwach Audi – w nagrodę za wygranie Audi R8 Cup pojedzie Robin Rogalski, który będzie jeździł w piątek, 13 grudnia.

Oczywiście na blogu znajdziecie pełną relację live z tych jazd.

Seria DTM nie była w ubiegłym roku transmitowana w Polsce, ale na blogu można było oglądać streamy z każdego wyścigu, gdyż są one dostępne na YouTube. Prawa do pokazywania ostatniego wyścigu miała stacja Sportklub, ale mimo to stream na YouTube nadal był dostępny. Mówi się, że Sportklub ma już prawa do transmisji serii w 2020 roku, jednak nie są to potwierdzone informacje, a sama stacja nie komentuje tych doniesień. Pokazywany w październiku wyścig miał bardzo niską oglądalność w Polsce.

Aktualizacja

“Mogę sobie bardzo dobrze wyobrazić przyszłość w DTM. Ta seria jest świetnie obsadzona, a poziom jazdy niezwykle wysoki. Poczekajmy jednak na test i zobaczmy, jak sobie poradzę” – mówi Robert Kubica w wywiadzie dla motorsport-total.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 lipca

Dan Gourney odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to jednocześnie jedyne w historii Formuły 1 zwycięstwo Porsche. Pierwszy raz na podium staje Tony Maggs.

Keke Rosberg triumfuje w GP USA 1984. To było jego 3. zwycięstwo w F1. Pierwszy raz z pole position ruszał Nigel Mansell, a ostatni pobyt na podium zaliczył Rene Arnoux. Jubileusz 50. startu w F1 zalicza Michele Alboreto, a 150. Niki Lauda.

GP Francji wygrywa Alain Prost. Ostatni raz na podium staje Ivan Capelli, a 50. start zalicza Satoru Nakajima. Ekipa Leyton House staje po raz pierwszy i ostatni na podium.

Robert Kubica zajmuje 4. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przed nim meldują się Kimi Raikkonen, Fernando Alonso i Lewis Hamilton. Był to 750. start w F1 dla Ferrari.

„Sytuacja jest bardzo klarowna. Mamy porozumienie z Robertem i Nick też doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli Robert wyzdrowieje i będzie w stanie wrócić, to wróci. Koniec kropka. Nie ma innej możliwości. To ja jestem człowiekiem, który podpisał z nim kontrakt!” – mówi stanowczo Eric Boullier dla sport.pl.

Mark Webber triumfuje w Grand Prix Wielkiej Brytanii. To 30. zwycięstwo Red Bulla w historii.

Jedyny dziennikarz zaproszony na testy Roberta Kubicy z Renault, Anthony Rowlinson pisze, że był to „najbardziej emocjonujący dzień, jaki spędził jako dziennikarz w F1”. Mówi on, że Robert Kubica może zastąpić Joylona Palmera już od Grand Prix Belgii.

Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Najnowsze wpisy