BMW DTM apapa

Oficjalnie: Kubica na testach DTM z BMW (Aktualizacja)

Mamy już oficjalne potwierdzenie, że Robert Kubica weźmie udział w testach serii DTM w przyszłym tygodniu. BMW potwierdziło dziś swój skład na te jazdy i jest w nich Polak.

O tym, że test jest bardzo prawdopodobny, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz mamy już pewność. Obok Kubicy w barwach ekipy pojadzie Nick Yelloly.

Testy odbędą się pomiędzy 11 a 13 grudnia na torze Jerez – podobnie jak rok temu. Nie wiadomo, czy przed nimi doczekamy się komentarza ze strony kierowcy lub zespołu, ale będzie do niego kilka okazji.

Przypomnę, że w barwach Audi – w nagrodę za wygranie Audi R8 Cup pojedzie Robin Rogalski, który będzie jeździł w piątek, 13 grudnia.

Oczywiście na blogu znajdziecie pełną relację live z tych jazd.

Seria DTM nie była w ubiegłym roku transmitowana w Polsce, ale na blogu można było oglądać streamy z każdego wyścigu, gdyż są one dostępne na YouTube. Prawa do pokazywania ostatniego wyścigu miała stacja Sportklub, ale mimo to stream na YouTube nadal był dostępny. Mówi się, że Sportklub ma już prawa do transmisji serii w 2020 roku, jednak nie są to potwierdzone informacje, a sama stacja nie komentuje tych doniesień. Pokazywany w październiku wyścig miał bardzo niską oglądalność w Polsce.

Aktualizacja

“Mogę sobie bardzo dobrze wyobrazić przyszłość w DTM. Ta seria jest świetnie obsadzona, a poziom jazdy niezwykle wysoki. Poczekajmy jednak na test i zobaczmy, jak sobie poradzę” – mówi Robert Kubica w wywiadzie dla motorsport-total.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 stycznia

Urodził się George Follmer (12 startów, 1 podium).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Brazyli, odnosząc 10. zwycięstwo w karierze. Po raz 30. i ostatni w F1 jedzie Peter Revson.

Rene Arnoux wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Brazylii. Pierwszy raz na podium staje Elio De Angelis.

Najnowsze wpisy