Pirelli motorsport

Nie będzie nowych opon w Formule 1

Kierowcy Formuły 1 będą w przyszłym roku jeździć na takich samych oponach jak w sezonie 2019. W anonimowym głosowaniu nowe mieszanki, testowane przez Pirelli od jakiegoś czasu, nie zyskały aprobaty ekip.

Aby nowe opony weszły do użycia, potrzebna była zgoda 7 z 10 zespołów i jak podaje Roberto Chinchero, takiej zgody nie udało się uzyskać.

Kierowcy od początku negatywnie wyrażali się o działaniu nowych opon, a Robert Kubica, który też miał okazję na nich jechać, wstrzymał się sugestywnie od komentarza.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.