KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kacper Wróblewski PKN Orlen Barbórka

Kacper Wróblewski w nowym samochodzie podczas tegorocznego Rajdu Barbórka

Tysiące kibiców, czołówka polskich kierowców rajdowych i najbardziej widowiskowy odcinek specjalny w Polsce –  Kryterium Asów na ulicy Karowej w Warszawie – to wspaniała oprawa na zaprezentowanie się Kacpra Wróblewskiego w nowym samochodzie, Skodzie Fabii R5. Zawodnik ORLEN Team 57. Rajdem Barbórki kończy udany dla siebie sezon.

Warszawska Barbórka jest ostatnią imprezą w kalendarzu sportów motorowych w Polsce, często określana mianem wyjątkowego rajdu. Widowiskowa i niepowtarzalna zamyka cały rok sportowej rywalizacji. To sprawia, że stawka jest liczna i mocna, a załogi często przyjeżdżają na Barbórkę „uzbrojone” w samochody z najwyższej półki, wliczając w to pochodzące z mistrzostw świata konstrukcje WRC. Trasa jest krótka, a odcinki specjalne zróżnicowane i skomplikowane, zatem miejsca na błąd w zasadzie nie ma, a szybkie tempo trzeba prezentować od pierwszego do ostatniego metra.

– Rok 2019 to dla mnie czas spełniania marzeń. Najpierw razem z ORLEN Team zrealizowałem plan startów samochodem klasy R5 w mistrzostwach Polski, a teraz stanę do rywalizacji w Rajdzie Barbórka. Na początku mojej kariery marzyłem o występie w Warszawie za kierownicą Mitsubishi Lancera, ale okazało się, że pojedziemy jeszcze szybszym samochodem – mówi Kacper Wróblewski.

W 57. edycji Rajdu Barbórka załoga ORLEN Team – Kacper Wróblewski i Jacek Spentany skorzysta z czeskiej rajdówki klasy R5, czyli Skody Fabii – uznanej konstrukcji, w której wielu kierowców zdobywało prestiżowe laury.

– Rajd Barbórka postanowiłem wykorzystać do sprawdzenia „R-piątki”, którą jeszcze nigdy nie jeździłem. Cieszę się, bo dla mnie to kolejne doświadczenie za kierownicą bardzo konkurencyjnej i szybkiej rajdówki. Znacznie lepiej czuje się na klasycznych oesach, a Fabia R5 będzie dla mnie nowością, ale to nie ma znaczenia. Jedziemy do Warszawy walczyć o jak najlepszy wynik w rajdzie i na ulicy Karowej. Zapraszam wszystkich w piątek i sobotę na Rajd Barbórka. W końcu tylko raz w roku można zobaczyć ponad setkę rajdówek ścigających się w stolicy. A ciepłolubnym kibicom polecam telewizyjną relację z Karowej – dodaje Wróblewski.

Dla zawodnika ORLEN Team będzie to drugi start w warszawskiej imprezie i pierwszy w rajdówce z napędem na cztery koła. Barbórkowy debiut Wróblewski zaliczył w sezonie 2013 za kierownicą przednionapędowego Renault Clio.

Podczas Rajdu Barbórka 2019 kibice będą mieli aż osiem okazji do oglądania rajdowych załóg w akcji. W piątkowe popołudnie (6 grudnia) o 15:30 ruszy odcinek testowy na Autodromie Bemowo. W sobotę (7 grudnia) rywalizację w rajdzie otworzą dwa przejazdy próby wytyczonej na torze w Modlinie. Następnie zawodnicy dwukrotnie zmierzą się z trasą oesu na Bemowie. Dwa finałowe odcinki Barbórki będą rozegrane na torze wyścigów konnych na Służewcu. A wieczorem – gwóźdź programu, czyli 2,1 km ścigania po jak zawsze piekielnie śliskiej i wyboistej ulicy Karowej. O wyniku decydują dosłownie ułamki sekund, więc rywalizacja w Kryterium Asów wymaga chirurgicznej precyzji za kierownicą. Łącznie zawodników i kibiców czeka 33,5 km ścigania. Do zawodów zgłosiły się 102 załogi. Wróblewski i Spentany na swoją rajdówkę nakleją dziewiąty numer startowy.

Więcej o ORLEN Team na:
www.orlenteam.pl
https://www.facebook.com/orlenteam/
https://www.instagram.com/orlenteam_official/

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 5 kwietnia
godz. 04:30 FP1
godz. 08:00 FP2

Sobota, 6 kwietnia
godz. 04:30 FP3
godz. 08:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 7 kwietnia
godz. 07:00 – Wyścig

Popularne tagi