Gerhard Berger DTM

Hybrydowe DTM od 2022 prawdopodobnie z jednym dostawcą

Szef DTM, Gerhard Berger mówi, że seria pracuje obecnie nad specyfikacją hybrydowej jednostki napędowej, która jest spodziewana od sezonu 2022.

W tym roku seria ogłosiła wprowadzenie elementów hybrydowych, a Berger, który wcześniej określał takie zabiegi „chwytami marketingowymi”, teraz przyznaje, że stało się to wymogiem dla producentów z DTM i spoza serii.

Podczas finału sezonu na Hockenheim DTM testowało syntetyczne paliwa, które według Audi ograniczyły emisję dwutlenku węgla o 30%.

„Pracujemy nad rozwiązaniem hybrydowym i paliwami syntetycznymi i to coś o czym myślimy przy obecnej platformie naszych samochodów. Hybrydowe komponenty miałyby oczywiście jednego dostawcę bo w innym przypadku koszty byłyby bardzo wysokie” – mówi Berger dla Autosportu.

Jednym z takich dostawców mógłby być Cosworth, który dostarczy technologię hybrydową do British Touring Car Championship. Firma przyznaje, że przygląda się tej opcji.

„Rozmawiamy ze znaczącą liczbą producentów samochodowych oraz dostawców, którzy chcieliby zaangażować się w motorsport” – dodaje Berger.

Za hybrydyzacją jest BMW, którego szef, Jens Marquard przyznał, że był to jeden z ważnych czynników branych pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o pozostaniu w DTM.

Źródło: Autosport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum