Grosjean i Fittipaldi potestują z Haasem

Grosjean i Fittipaldi potestują z Haasem

Amerykańska ekipa podała skład na posezonowe testy opon Pirelli w Abu Zabi. Bolidem Haasa pojadą Romain Grosjean i Pietro Fittipaldi – kierowca testowy zespołu.

Francuz będzie jeździł we wtorek, a w środę bolid przejmie Brazylijczyk.

Niektórzy mieli nadzieję, że łączony z rolą w Haasie Robert Kubica może pojawić się na testach, jednak trzeba pamiętać, że do końca roku Polak jest teoretycznie kierowcą Williamsa. Ekipa z Grove podała już swój skład na testy – po połowie dnia będą jeździć, zamieniając się, Nicholas Latifi, Roy Nissany i George Russell. Ten ostatni wspólnie z Nico Rosbergiem będzie testował w Mercedesie. W Racing Point pojadą Lance Stroll i Sergio Perez.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.