2019 Brazilian Grand Prix, Friday - Wolfgang Wilhelm

Dobry rok dla Bottasa

Sezon 2018 nie wyglądał zbyt dobrze dla Valtteriego Bottasa. Kierowca Mercedesa uważa, że odkrył na nowo pasję do wyścigów, którą stracił.

Fin nie uplasował się na najwyższym stopniu podium w roku 2018 ani razu, gdy jego partner zespołowy Lewis Hamilton zdobył kolejny tytuł mistrza świata.

Mimo to Bottas świetnie rozpoczął rywalizację w zakończonym już sezonie 2019, zdobywając komplet punktów za wygraną w Australii, czyli 25 i dodatkowo zgarniając punkt za najszybsze okrążenie. Wygrał jeszcze trzy wyścigi (Azerbejdżan, Japonia, USA) ustępując w klasyfikacji generalnej tylko Hamiltonowi.

Mercedes podczas letniej przerwy dokonał wyboru co do kierowcy na rok 2020. Wybór toczył się między Bottasem a Oconem. Esteban Ocon trafił do zespołu Renault, a Valtteri pozostał w Mercedesie.

„Gdybym miał sezon podobny do 2018 roku, nie sądzę, że zespół kontynuowałby ze mną współpracę. Taka jest Formuła 1” – powiedział Bottas, który uzyskał w tym roku najlepsze w karierze drugie miejsce w mistrzostwach.

„Jest to dla mnie bardzo ważne, a także dla mojego ogólnego samopoczucia. Miałem teraz dużo więcej radości między wyścigami i zakochałem się w sporcie, czego być może trochę mi brakowało pod koniec ubiegłego roku”

„Naprawdę cieszę się z jazdy i jest to dla mnie bardzo ważny sezon. Teraz z radością mogę powiedzieć, że mam wiele lat i mam nadzieję, że nadal mam ten sam rozwój”

„Zdecydowanie mam inny sposób myślenia niż w ubiegłym roku. Odliczałem dni, w których sezon się skończy, i będe mógł znaleźć sposób na powrót do siebie i zacząć od nowa. Ostatni miesiąc ubiegłego sezonu to był długi, długi czas” – podsumowuje Valtteri poprzedni rok.

„Uważam, że ważne jest, aby mieć dobre wyniki, nie tylko w ostatnich kilku wyścigach. Nie jest to w 100% konieczne, ponieważ wiem, że nawet po złym sezonie możesz zacząć nowy mocny sezon”

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.