Robert Kubica Korsyna 2016 COlin Clark

Colin Clark w pięknych słowach o Robercie Kubicy

Mimo że Roberta Kubicy od kilku lat nie ma już w WRC, to niektórzy z tego środowiska nadal bardzo go cenią. Jednym z nich jest „głos” rajdów na najwyższym poziomie, Colin Clark.

Komentując wstawiony przez Formułę 1 film z pożegnaniem Roberta Kubicy z Williamsem, Clark napisał: „Czasem trudno mi się patrzy na bogate dzieciaki jeżdżące szybko w stratosferycznie drogim sporcie, którzy są przedstawiani jako wzory i inspiracje. Ale robię wyjątek dla tego człowieka. Wytrwały, zdeterminowany, skupiony i niesamowicie odważny. To inspirujące”.

Colin Clark wielokrotnie wypowiadał się bardzo pozytywnie o Robercie Kubicy, a w czasach rajdowych startów Polaka, zawsze mieli dobre relacje, oparte na dużym szacunku do siebie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy