Liberty Media Carey Brawn

Carey: Chcę zmian w nagrodach finansowych jak najszybciej

Kolejną zmianą, którą przynieść ma rok 2021 w kwestii pieniężnej, to – oprócz głośnego już limitu finansowego – nowe pomysły dzielenia nagród oraz sposób procedowania przepisów.

W chwili obecnej większość pieniędzy trafia do tych najbogatszych. To oni również mają najwięcej do powiedzenia w kwestii nowych przepisów.

Chase Carey, dyrektor generalny F1, wspomniał, że rozmowy będą prowadzone, ale nie wyznaczają sobie żadnego terminu na ich zakończenie. Dodał również: „Dyskusje prowadzimy na osobności, więc teraz nie padną żadne konkrety. Rozmowy są jednak w końcowej fazie i jesteśmy blisko porozumienia. Naszym celem jest aby każdy zespół jak najszybciej miał wszystkie szczegóły dograne i wszystkie elementy na miejscu”.

Pod koniec swej wypowiedzi, Carey podkreślił, że zespoły dostały już niektóre z najnowszych dokumentów owej umowy, a jak najszybsze sfinalizowanie sprawy to teraz sprawa priorytetowa.

Czy wszystkie czynione zmiany sprawią, że stawka będzie bardziej wyrównana? Czy też bogaci znajdą sposoby, aby omijać regulamin w białych rękawiczkach? I czy takie podejście a’la Robin Hood pasuje do standardów F1?

Szymon Klimas

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.