Liberty Media Carey Brawn

Carey: Chcę zmian w nagrodach finansowych jak najszybciej

Kolejną zmianą, którą przynieść ma rok 2021 w kwestii pieniężnej, to – oprócz głośnego już limitu finansowego – nowe pomysły dzielenia nagród oraz sposób procedowania przepisów.

W chwili obecnej większość pieniędzy trafia do tych najbogatszych. To oni również mają najwięcej do powiedzenia w kwestii nowych przepisów.

Chase Carey, dyrektor generalny F1, wspomniał, że rozmowy będą prowadzone, ale nie wyznaczają sobie żadnego terminu na ich zakończenie. Dodał również: „Dyskusje prowadzimy na osobności, więc teraz nie padną żadne konkrety. Rozmowy są jednak w końcowej fazie i jesteśmy blisko porozumienia. Naszym celem jest aby każdy zespół jak najszybciej miał wszystkie szczegóły dograne i wszystkie elementy na miejscu”.

Pod koniec swej wypowiedzi, Carey podkreślił, że zespoły dostały już niektóre z najnowszych dokumentów owej umowy, a jak najszybsze sfinalizowanie sprawy to teraz sprawa priorytetowa.

Czy wszystkie czynione zmiany sprawią, że stawka będzie bardziej wyrównana? Czy też bogaci znajdą sposoby, aby omijać regulamin w białych rękawiczkach? I czy takie podejście a’la Robin Hood pasuje do standardów F1?

Szymon Klimas

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.