Verstappen 2

Verstappen o tempie Ferrari w USA: „Tak się dzieje, gdy przestajesz oszukiwać”

Ferrari po wakacyjnej przerwie nie przestawało zachwycać prędkością swojego bolidu na prostych, spowodowaną ogromną mocą jednostki napędowej. Potrafili to połączyć w ostatnich tygodniach ze zniwelowaniem strat w zakrętach, co poskutkowało zdominowaniem niedawnych czasówek. W minionym GP USA nie sposób było jednak dostrzec owej różnicy. Owszem, na porównaniu kółek Bottasa i Vettela z sobotnich kwalifikacji widać, że na prostych czerwony bolid odjeżdża, jednak nie dzieje się to tak drastycznie jak choćby w Rosji czy nawet jeszcze w Meksyku.

Max Verstappen po wczorajszym wyścigu stwierdził, że nie jest zdziwiony słabą formą Ferrari w ten weekend, ponieważ spodziewał się takiego wyniku stajni spod znaku konia, po tym gdy jego zespół poprosił FIA o przyjrzenie się kwestii układu paliwowego. Opisując zaistniałą sytuację użył on słów zamieszczonych w tytule artykułu.

Krótkiej aczkolwiek dość stanowczej odpowiedzi na ten zarzut Holendra, udzielił Charles Leclerc. Powiedział on: „To jakiś żart. Maxa nie ma z Nami w zespole, więc nie ma pojęcia o niczym. My za to dokładnie wiemy co robimy. Nie wiem dlaczego się o Nas wypowiada”.

Czy polemika medialna będzie mieć jakąś kontynuację na torze? Czy napięta sytuacja między kierowcami, utrzymująca się od pamiętnego wyprzedzenia Leclerca przez Verstappena na torze w Austrii, będzie się pogarszać? Być może, że w dniu w którym cały świat zachwyca się wyczynem Hamiltona, kładziony jest kolejny krok do podsycenia pojedynku, który będzie Nam spędzał sen z powiek przez najbliższe 10 lat. Co Wy o tym myślicie?

Szymon Klimas

Źródło: gptoday.net oraz racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.