Verstappen 2

Verstappen o tempie Ferrari w USA: „Tak się dzieje, gdy przestajesz oszukiwać”

Ferrari po wakacyjnej przerwie nie przestawało zachwycać prędkością swojego bolidu na prostych, spowodowaną ogromną mocą jednostki napędowej. Potrafili to połączyć w ostatnich tygodniach ze zniwelowaniem strat w zakrętach, co poskutkowało zdominowaniem niedawnych czasówek. W minionym GP USA nie sposób było jednak dostrzec owej różnicy. Owszem, na porównaniu kółek Bottasa i Vettela z sobotnich kwalifikacji widać, że na prostych czerwony bolid odjeżdża, jednak nie dzieje się to tak drastycznie jak choćby w Rosji czy nawet jeszcze w Meksyku.

Max Verstappen po wczorajszym wyścigu stwierdził, że nie jest zdziwiony słabą formą Ferrari w ten weekend, ponieważ spodziewał się takiego wyniku stajni spod znaku konia, po tym gdy jego zespół poprosił FIA o przyjrzenie się kwestii układu paliwowego. Opisując zaistniałą sytuację użył on słów zamieszczonych w tytule artykułu.

Krótkiej aczkolwiek dość stanowczej odpowiedzi na ten zarzut Holendra, udzielił Charles Leclerc. Powiedział on: „To jakiś żart. Maxa nie ma z Nami w zespole, więc nie ma pojęcia o niczym. My za to dokładnie wiemy co robimy. Nie wiem dlaczego się o Nas wypowiada”.

Czy polemika medialna będzie mieć jakąś kontynuację na torze? Czy napięta sytuacja między kierowcami, utrzymująca się od pamiętnego wyprzedzenia Leclerca przez Verstappena na torze w Austrii, będzie się pogarszać? Być może, że w dniu w którym cały świat zachwyca się wyczynem Hamiltona, kładziony jest kolejny krok do podsycenia pojedynku, który będzie Nam spędzał sen z powiek przez najbliższe 10 lat. Co Wy o tym myślicie?

Szymon Klimas

Źródło: gptoday.net oraz racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.