GP Macau 2019

Verschoor wygrywa GP Macau

Z pole position do niedzielnego wyścigu Pucharu Świata F3 w Macau wystartował Juri Vips, obok niego uplasował się Robert Shwartzman mistrz Formuły 3, czyli serii towarzyszącej F1.

Gdy gasną czerwone światła świetnie startuje Vips ale Shwartzman jest tuż za nim. Lundgaard z 3. miejsca zrównuje się z zawodnikiem ekipy Prema. Walkę kierowców wykorzystał Richard Verschoor, który awansował na 2. miejsce. Dochodzi do kontaktu między Shwartzmanem i Lundgaardem, czego wynikiem było uszkodzone przednie skrzydło i zakończenie wyścigu przez mistrza F3. Na prowadzeniu jest Vips, dalej Verschor i trzeci Lundgaard.

Na 2. okrążeniu Vips ucieka na 2. sekundy od zawodnika ekipy MP Motorsport.

Podczas 4. okrążenia pojawia się samochód bezpieczeństwa. Leonadro Pulcini uderza w bandę i to jest koniec ścigania dla niego. Z rywalizacji odpada również Habsburg.

Restart następuje na 8. okrążeniu. Świetnie poradził sobie Verschor, który awansował na pozycję lidera. Vips spada na drugi stopień podium.

Kółko póżniej Juri Vips tuneluje się w cieniu aerodynamicznym za samochodem lidera, ale to nie pozawala mu na odzyskanie pozycji. Na torze zatrzymuje się Sophia Floersch, która rok temu miała bardzo poważnie wyglądający wypadek na torze w Macau. W tym czasie Sargeant wyprzedza Lorandiego.

10. okrążenie. Vips znowu atakuje, ale bez skutku. Za nim toczy się walka o 3. miejsce. Sargeant wyprzedza Lundgaarda, awansując tym samym na najniższy stopień podium.

Pojawia się VSC. Z toru zabierany jest samochód Floersch. Pod koniec 11. kólka następuje restart. Verschor powieksza przewagę nad Vipsem, który mimo, że był w zasięgu DRS nie poradził sobie z rywalem.

Richard Verschoor dojeżdza do mety jako pierwszy, drugie miejsce przypdało Vipsowi, trzeci na mecie jest Sargeant. Czwarty na mecie jest Lundgaard, potem Lorandi, Ilott, Lawson, Armstrong, dziesiątkę zamykają Beckmann, Vesti.

Wyniki GP Makau 2019

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 maja

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Maurice Trintignant, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz na podium stają Cesare Perdisa i Eugenio Castellotti. Po raz ostatni w F1 jedzie Alberto Ascari. Pierwsze i jedyne podium w Formule 1 zgarnęła w tym wyścigu Lancia.

Wolfgang von Trips odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii.

Drugie zwycięstwo w F1 odnosi Jackie Stewart, triumfując w GP Monako. Po raz pierwszy best lapa wyścigu uzyskuje Lorenzo Bandini, a John Surtees zalicza 50. start w F1.

Urodził się Pedro Diniz (98 startów).

Jody Scheckter odnosi 6. triumf w F1, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz z pole position startował John Watson, a w F1 zadebiutował Riccardo Patrese.

Alain Prost wygrywa po raz 7. w F1, triumfując w GP Belgii. Jedyne najszybsze kółko wyścigu w karierze wykręca Andrea De Cesaris. W F1 debiutuje Thierry Boutsen.

Kimi Raikkonen triumfuje w GP Monako, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz na podium staje Mark Webber.

Sebastian Vettel wygrywa GP Hiszpanii, odnosząc 14. zwycięstwo w karierze.

Na torze Monza odbywają się testy zespołu SMP Racing, startującego w kategorii LMP2 w WEC. Nie może brać w nich udziału Sergey Sirotkin, dlatego zastępuje go… Robert Kubica. Władze ekipy są bardzo zadowolone z jazdy Kubicy Dallarą P217 Gibson. „To będzie dla mnie przyjemność pomagać SMP Racing do tak wymagającego wyścigu jak 24H Le Mans. Mamy wiele pracy podczas tych dwóch dni testów, ale jestem przekonany, że wspólnie z Maurizio i Viktorem zbierzemy przydatne informacje aby optymalnie ustawić samochód” – komentuje test Kubica.

„Uwielbiam ich. Są nadzwyczajni. Pojawili się na testach, gdy było jasne, że mamy poważne problemy. Ich widok wraz z wielką flagą wspierającą Roberta był wzruszający. To samo działo się w Australii. Wokół naszego zaplecza było mnóstwo zagorzałych polskich fanów dopingujących Roberta i cały zespół. Myślę, że to nieocenione wsparcie, zwłaszcza gdy nie idzie zbyt dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni polskim fanom w tej chwili i mamy nadzieję, że zdołamy nieco odwrócić sytuację, by Robert mógł pokazać trochę swojego talentu, który bez wątpienia ma. To dla nas główny cel – wynagrodzić wsparcie i wiarę polskich kibiców nie tylko w Roberta, ale i cały zespół” – mówi Claire Williams o polskich kibicach dla Autosportu.

Archiwum