KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Verschoor wygrywa GP Macau

Z pole position do niedzielnego wyścigu Pucharu Świata F3 w Macau wystartował Juri Vips, obok niego uplasował się Robert Shwartzman mistrz Formuły 3, czyli serii towarzyszącej F1.

Gdy gasną czerwone światła świetnie startuje Vips ale Shwartzman jest tuż za nim. Lundgaard z 3. miejsca zrównuje się z zawodnikiem ekipy Prema. Walkę kierowców wykorzystał Richard Verschoor, który awansował na 2. miejsce. Dochodzi do kontaktu między Shwartzmanem i Lundgaardem, czego wynikiem było uszkodzone przednie skrzydło i zakończenie wyścigu przez mistrza F3. Na prowadzeniu jest Vips, dalej Verschor i trzeci Lundgaard.

Na 2. okrążeniu Vips ucieka na 2. sekundy od zawodnika ekipy MP Motorsport.

Podczas 4. okrążenia pojawia się samochód bezpieczeństwa. Leonadro Pulcini uderza w bandę i to jest koniec ścigania dla niego. Z rywalizacji odpada również Habsburg.

Restart następuje na 8. okrążeniu. Świetnie poradził sobie Verschor, który awansował na pozycję lidera. Vips spada na drugi stopień podium.

Kółko póżniej Juri Vips tuneluje się w cieniu aerodynamicznym za samochodem lidera, ale to nie pozawala mu na odzyskanie pozycji. Na torze zatrzymuje się Sophia Floersch, która rok temu miała bardzo poważnie wyglądający wypadek na torze w Macau. W tym czasie Sargeant wyprzedza Lorandiego.

10. okrążenie. Vips znowu atakuje, ale bez skutku. Za nim toczy się walka o 3. miejsce. Sargeant wyprzedza Lundgaarda, awansując tym samym na najniższy stopień podium.

Pojawia się VSC. Z toru zabierany jest samochód Floersch. Pod koniec 11. kólka następuje restart. Verschor powieksza przewagę nad Vipsem, który mimo, że był w zasięgu DRS nie poradził sobie z rywalem.

Richard Verschoor dojeżdza do mety jako pierwszy, drugie miejsce przypdało Vipsowi, trzeci na mecie jest Sargeant. Czwarty na mecie jest Lundgaard, potem Lorandi, Ilott, Lawson, Armstrong, dziesiątkę zamykają Beckmann, Vesti.

Wyniki GP Makau 2019

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi