GP Macau 2019

Verschoor wygrywa GP Macau

Z pole position do niedzielnego wyścigu Pucharu Świata F3 w Macau wystartował Juri Vips, obok niego uplasował się Robert Shwartzman mistrz Formuły 3, czyli serii towarzyszącej F1.

Gdy gasną czerwone światła świetnie startuje Vips ale Shwartzman jest tuż za nim. Lundgaard z 3. miejsca zrównuje się z zawodnikiem ekipy Prema. Walkę kierowców wykorzystał Richard Verschoor, który awansował na 2. miejsce. Dochodzi do kontaktu między Shwartzmanem i Lundgaardem, czego wynikiem było uszkodzone przednie skrzydło i zakończenie wyścigu przez mistrza F3. Na prowadzeniu jest Vips, dalej Verschor i trzeci Lundgaard.

Na 2. okrążeniu Vips ucieka na 2. sekundy od zawodnika ekipy MP Motorsport.

Podczas 4. okrążenia pojawia się samochód bezpieczeństwa. Leonadro Pulcini uderza w bandę i to jest koniec ścigania dla niego. Z rywalizacji odpada również Habsburg.

Restart następuje na 8. okrążeniu. Świetnie poradził sobie Verschor, który awansował na pozycję lidera. Vips spada na drugi stopień podium.

Kółko póżniej Juri Vips tuneluje się w cieniu aerodynamicznym za samochodem lidera, ale to nie pozawala mu na odzyskanie pozycji. Na torze zatrzymuje się Sophia Floersch, która rok temu miała bardzo poważnie wyglądający wypadek na torze w Macau. W tym czasie Sargeant wyprzedza Lorandiego.

10. okrążenie. Vips znowu atakuje, ale bez skutku. Za nim toczy się walka o 3. miejsce. Sargeant wyprzedza Lundgaarda, awansując tym samym na najniższy stopień podium.

Pojawia się VSC. Z toru zabierany jest samochód Floersch. Pod koniec 11. kólka następuje restart. Verschor powieksza przewagę nad Vipsem, który mimo, że był w zasięgu DRS nie poradził sobie z rywalem.

Richard Verschoor dojeżdza do mety jako pierwszy, drugie miejsce przypdało Vipsowi, trzeci na mecie jest Sargeant. Czwarty na mecie jest Lundgaard, potem Lorandi, Ilott, Lawson, Armstrong, dziesiątkę zamykają Beckmann, Vesti.

Wyniki GP Makau 2019

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum