tego dnia w F1

Tego dnia w F1 – 28 listopada

1963 – Zmarł Lee Wallard (2 starty, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie).

2015 – Pojawiają się plotki, że Robert Kubica może jeździć w sezonie 2016 w M-Sporcie, razem z Madsem Ostbergiem.

2017 – Robert Kubica bierze udział w testach opon Pirelli, jeżdżąc Williamsem z 2017 roku. Polak uzyskuje 11. czas dwóch dni jazd, w których bierze udział 25 kierowców. Pierwszego dnia wykręca 1:41.296 na oponach soft. Drugiego dnia na oponach hypersoft uzyskuje 1:39.485. Jeżdżący tylko drugiego dnia Sergey Sirotkin wykręcił 1:39.947 na oponach soft Łącznie przejechał blisko 150 okrążeń. „Wykorzystuję każdą okazję, każdy dzień, którym mam szansę dostać się za kierownicę samochodu Formuły 1. Robię krok po kroku, dzień po dniu. Próbuję uczyć się jak najwięcej to możliwe aby spisywać się jak najlepiej, poznać siebie. Nie jestem tak sprawny, jak 7 lat temu. Mam swoje ograniczenia, które muszę zaadaptować, uczyć się mojego ciała. Pozytywne jest to, jak reaguję na to, co się dzieje. Każdego dnia czuję się bardziej naturalnie jako kierowca Formuły 1. To daje mi nawet więcej pewności siebie. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale zdecydowanie, jeżeli spojrzy się na większy obraz, na to, gdzie byłem rok temu i gdzie jestem teraz, to można powiedzieć, że to było dobrych 12 miesięcy. Biorąc pod uwagę, jak to się rozwinęło, to jeżeli nic dalej się nie stanie, to oczywiście będę zawiedziony bo czuję się bardzo komfortowo i pewnie, ale jednocześnie, pamiętając o tym, gdzie byłem niedawno, mogę być dumny z tego co osiągnąłem w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Sergey to dobry kierowca, wykonał dobrą pracę. Ostatnio nie jeździł więc trudno porównać go z innymi kierowcami, ale znam go z poprzednich testów, spędziliśmy razem jeden dzień. Jest bardzo utalentowanym kierowcą – takim, który zasługuje na szansę. Ale ja mam inne priorytety i wolę patrzeć tylko na siebie. Jeżeli dostanę szansę do szybkiej jazdy, to będzie to w Australii, a nie tutaj. Te testy powinny być przeznaczone do nauczenia się wszystkiego. Jeżeli mi się nie powiedzie, nie będę rozważał tego jako rozczarowanie. Koniec końców, patrzę na ogromny postęp jaki wykonałem, a pewność siebie to ważny czynnik. Wszystko zaczęło się od tego, że chciałem wrócić i nie tylko po to, by tu być znów. Jeżeli dostanę szansę, to muszę być pewien, że będę w stanie podołać działaniu. Bez tego powrót nie ma sensu. Jestem bardzo surowy dla siebie. Znam swoją sytuację i próbuję się zaadaptować. Ale koniec końców, mam bardzo wysokie standardy” – mówi Kubica po pierwszym dniu jazdy. Po drugim dostaje zakaz wypowiedzi do mediów.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi