Nico Rosberg mistrz świata

Tego dnia w F1 – 27 listopada

1995 – Zmarł Giancarlo Baghetti (21 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

2011 – Mark Webber wygrywa 7. wyścig w karierze, triumfując w GP Brazylii. Po raz 30. z pole position startował Sebastian Vettel, a 30. podium zaliczył Mark Webber. Było to 252. i ostatnie GP dla Jarno Trullego oraz 323. i ostatnie GP dla Rubensa Barrichello. Po raz 50. w F1 startuje Mercedes, a po raz 300. Renault

2016 – Lewis Hamilton triumfuje w GP Abu Dhabi, ale to Nico Rosberg zostaje mistrzem świata. Był to jego 206. i ostatni start w F1. 250. start w F1 zaliczył Felipe Massa.

2016 – Esuka zajmuje 3. miejsce w rywalizacji na torze Adria Internationale Raceway. Robert Kubica wydatnie przyczynia się do osiągnięcia swojej ekipy.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum