Kubica Inglesi

Tego dnia w F1 – 25 listopada

1946 – Urodził się Slim Borgudd (10 startów).

2011 – „Liczymy i mamy nadzieję, że będzie gotowy na początek sezonu, ale nawet jakby zdarzyło się jakieś opóźnienie, to będzie to kilka miesięcy, nikt nie wspominał nawet o 2013 roku. Renault pójdzie swoją drogą, my będziemy szukać alternatywnych rozwiązań. Kontrakt wygasa w grudniu i od 1 stycznia będziemy mogli pójść w dowolnym kierunku. Nasze plany się nie spełniły, ale jeżeli Robert wróci to dlatego, że będzie w stanie rywalizować tak jak wcześniej i będzie zainteresowany czołowymi zespołami” – stwierdza Daniele Morelli.

2012 – Jenson Button odnosi swoje 15. i ostatnie zwycięstwo w F1, wygrywając GP Abu Zabi. Było to ostatnie w karierze GP Michaela Schumachera (307 startów). Mistrzem świata F1 zostaje Sebastian Vettel – po raz trzeci w karierze. Było to 500. GP dla Renault.

2012 – Robert Kubica bierze udział w Rallye du Var – największym rajdzie od czasu powrotu do sportu. Przed imprezą Jarri – Matti Latvala przestrzega Kubicę, by nie próbował wygrać tych trudnych i prestiżowych zawodów za wszelką cenę i już obecność w pierwszej trójce będzie dużym sukcesem Polaka. Kubica wygrywa wszystkie OS-y i prowadzi przed dwoma ostatnimi z przewagą prawie 6 minut nad drugim kierowcą i prawie 9 nad kolejnym kierowcą w aucie WRC. Na 11. próbie jego pilotowi, Emanuele Inglesiemu sklejają się kartki. Czyta Kubicy zły zakręt i zamiast wejść do na trójce, Robert pokonuje go 50-60 km szybciej. Auto po wypadnięciu z trasy staje w płomieniach. Załodze nic nie jest, ale samochód jest po nim w takim stanie. Był to ostatni rajd z Inglesim na prawym fotelu: „Emanuele wprowadził mnie w błąd, stąd ten wypadek. Jestem trochę zły na niego, bo zwycięstwo było blisko. Najważniejsze jednak, że nic się nie stało. Tylko samochodu szkoda… Swoją przyszłość chyba jednak widzę na torze, ale decyzja zostanie podjęta pod koniec roku. Mogę tylko powiedzie, że priorytetem jest Formuła 1.

2013 – Dowiadujemy się, że Polsat kończy z transmisjami Formuły 1 w Polsce.

2016 – Otrzymujemy potwierdzenie startu Roberta Kubicy w 24ore di Adria wraz z zespołem Esuka.

2017 – „Robert to imponujący gość. Wszyscy widzieliśmy, jak radził sobie w Formule 1 w przeszłości. Jest świetnym kierowcą, bardzo profesjonalnym, oddanym sprawie, entuzjastycznym i bardzo inteligentnym. To bardzo atrakcyjna perspektywa, dlatego bacznie mu się przyglądamy. Jesteśmy w trakcie procesu z Robertem, który jest kwestią sprawdzania czy jego obrażenia będą miały wpływ na jego zdolność do jazdy w Formule 1. To tyle” – mówi Paddy Lowe przed testem Roberta Kubicy w Abu Zabi.

2018 – Lewis Hamilton triumfuje w GP Abu Zabi. 50. start w F1 zalicza Esteban Ocon, a 150. Daniel Ricciardo. Po raz ostatni w F1 jedzie Fernando Alonso (312 startów) oraz Sergey Sirotkin (21 startów).

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.

Archiwum