tego dnia w F1

Tego dnia w F1 – 16 listopada

1958 – Urodził się Roberto Guerrero (21 startów) – pierwszy z kolumbijskich kierowców w Formule 1. Drugim był Juan Pablo Montoya.

2014 – Kończy się Rajd Wielkiej Brytanii. Robert Kubica i Maciej Szczepaniak przejeżdżają w nim wszystkie OS-y. Tylko na 3. z 23 OS-ów Polakowi udaje się przebić do pierwszej 10-tki i ostatecznie zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

2015 – „To był kolejny rok, w którym Robert zrobił gigantyczne postępy. To, że jest w światowej czołówce, wiedziałem już od zeszłego roku, ale to, co działo się teraz, szczególnie pod koniec, tylko dowodzi, że w przyszłości Robert mógłby walczyć nawet o mistrzostwa świata. Moim zdaniem jest tylko o krok od walki o najwyższe laury. Trzeba mieć świadomość, że Robert wywarł duży wpływ na całe mistrzostwa świata i postrzeganie rajdów. Przyszedł z Formuły 1, absolutnego topu motorsportu i wniósł jakość pracy, zaangażowania, analizy, które wcześniej nie były tu widziane. Ja też wiele się nauczyłem. Dostrzegam, że nawet kierowcy z czołówki WRC podpatrywali Roberta i niektóre rzeczy zapożyczali. Jeździłem ze wspaniałymi polskimi kierowcami, a teraz jeżdżę z takim zawodnikiem, który jest jednym z najlepszych na świecie” – mówi Szczepaniak po zakończeniu sezonu w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum