Sebastian Vettel 2010

Tego dnia w F1 – 14 listopada

1945 – Urodził się Brett Lunger (34 starty).

1954 – Urodził się Eliseo Salazar, jedyny chilijski kierowca F1 (24 starty).

2010 – Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Abu Zabi, odnosząc 10. zwycięstwo w sezonie i zapewnia sobie pierwszy mistrzowski tytuł.

2012 – „Na pewno nie wchodzi w rachubę powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 w 2013 roku. To jeszcze za wcześnie dla niego. Na tę chwilę chcemy się skupić na tym, co jest dla niego możliwe. Teraz priorytetem jest rehabilitacja i szybki powrót do zdrowia. Na brak zainteresowania ze strony zespołów Formuły 1 Robert nie narzeka. Dopiero jednak wtedy, kiedy będzie gotowy na testowanie bolidów, to wtedy stanie się jasne, że jest gotowy na powrót do F1. Starty w WRC na pewno są jedną z opcji, ale nie jedyną. Bierzemy też pod uwagę możliwość startów w jednej z serii wyścigowych. Jeszcze za wcześnie jednak, by mówić o konkretnej opcji. Nie jest tajemnicą, że rajdy są ogromną pasją Roberta i zawsze miał pewne ambicje związane ze startami w nich” – mówi Marcin Czachorski, zapowiadając kolejne zabiegi Roberta Kubicy.

2017 – „Wiemy, a przynajmniej tak słyszeliśmy, że Kubicy brakuje/brakowało miliona dolarów budżetu i może tylko dlatego Massa pojedzie do końca sezonu. Jest jeszcze dobrze udokumentowany problem z ubezpieczeniem, które mogło być przeszkodą do jednorazowego występu, ale nie do podpisania umowy na cały sezon” – mówi Stuart Codling w podcaście Autosportu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Rosji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi