Sebastian Vettel 2010

Tego dnia w F1 – 14 listopada

1945 – Urodził się Brett Lunger (34 starty).

1954 – Urodził się Eliseo Salazar, jedyny chilijski kierowca F1 (24 starty).

2010 – Sebastian Vettel wygrywa Grand Prix Abu Zabi, odnosząc 10. zwycięstwo w sezonie i zapewnia sobie pierwszy mistrzowski tytuł.

2012 – „Na pewno nie wchodzi w rachubę powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 w 2013 roku. To jeszcze za wcześnie dla niego. Na tę chwilę chcemy się skupić na tym, co jest dla niego możliwe. Teraz priorytetem jest rehabilitacja i szybki powrót do zdrowia. Na brak zainteresowania ze strony zespołów Formuły 1 Robert nie narzeka. Dopiero jednak wtedy, kiedy będzie gotowy na testowanie bolidów, to wtedy stanie się jasne, że jest gotowy na powrót do F1. Starty w WRC na pewno są jedną z opcji, ale nie jedyną. Bierzemy też pod uwagę możliwość startów w jednej z serii wyścigowych. Jeszcze za wcześnie jednak, by mówić o konkretnej opcji. Nie jest tajemnicą, że rajdy są ogromną pasją Roberta i zawsze miał pewne ambicje związane ze startami w nich” – mówi Marcin Czachorski, zapowiadając kolejne zabiegi Roberta Kubicy.

2017 – „Wiemy, a przynajmniej tak słyszeliśmy, że Kubicy brakuje/brakowało miliona dolarów budżetu i może tylko dlatego Massa pojedzie do końca sezonu. Jest jeszcze dobrze udokumentowany problem z ubezpieczeniem, które mogło być przeszkodą do jednorazowego występu, ale nie do podpisania umowy na cały sezon” – mówi Stuart Codling w podcaście Autosportu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Archiwum