KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Motor Racing - Formula One World Championship - Brazilian Grand Prix - Preparation Day - Sao Paulo, Brazil

„Są scenariusze, które wyglądają obiecująco”

To był bardzo ciekawy dzień jeżeli chodzi o wypowiedzi Roberta Kubicy – nie tylko dotyczące jego przyszłości. I choć nie wiemy nadal, co Polak będzie robił, to wiemy, gdzie chciałby się ścigać i wydaje się bardzo prawdopodobne, że będzie łączył wyścigi z innym programem. Zapraszam na podsumowanie dzisiejszych wypowiedzi Roberta Kubicy.

Przyszłość

 

Najważniejsze dla nas wydają się być oczywiście pytania o przyszłość Roberta.

„Chciałem na konferencji powiedzieć, że kończę karierę żeby zobaczyć, jakie będą reakcje, ale to byłby żart więc zrezygnowałem” – powiedział Robert. Gdy usłyszał, że dziś na konferencji prasowej karierę zakończył Jorge Lorenzo, odpowiedział: „Szkoda, ale też miał trudny sezon”.

„Nadal chcę się gdzieś ścigać, sprawy posuwają się do przodu, jeden dzień jest lepszy, drugi gorszy. Są scenariusze, które wyglądają obiecująco. Prawdopodobnie skończy się łączeniem więcej niż jednego programu, więcej niż jedną pracą, ale to dobrze. Jestem dość zrelaksowany. Nigdy nie wiadomo, szczególnie przy tym padoku, które opcje są najbardziej obiecująco, ale jeżeli chodzi o ściganie się to staje się to bardziej zaawansowane i mam nadzieję, że się uda, również z czasem bo nie ma sensu robić zbyt wielu rzeczy.

Z dzisiejszych słów Roberta można wywnioskować, że chciałby jeździć w serii DTM.

Podsumowanie roku

 

Podczas konferencji prasowej FIA, Robert otrzymał pytanie jako pierwszy i był proszony o podsumowanie sezonu w wykonaniu zespołu.

„To nie był rok, na który liczyliśmy. Zespół pracuje ciężko, ale nie ma raczej osoby w Williamsie, która jest zadowolona. Jest jednak kilka rzeczy, z których możemy być dumni – szczególnie mechanicy na torze, którzy zawsze dawali radę. Dobrze widzieć, że wszyscy trzymają się razem w tej trudnej sytuacji. Ale ludzie na torze nie sprawią, że samochód będzie szybszy. Ja odchodzę z Williamsa, ale mam nadzieję, że sytuacja zespołu poprawi się. Ludzie tam pracujący zasługują na to” – odpowiedział.

Z jakimi oczekiwaniami Robert podchodzi do dwóch ostatnich wyścigów z zespołem?

„Frajdy, choć zazwyczaj ta przychodzi, gdy jeździsz szybko. Chcę przyjemności z pracy zespołem. Mimo że był to trudny sezon, to nadal chcemy pracować dobrze i mam nadzieję, że będą nam się podobały te ostatnie weekendy. Chciałbym powiedzieć, że chciałbym finiszować na najwyższym poziomie, ale to nie możliwe więc po prostu chciałbym zakończyć to w pozytywny sposób.”

Gdy padło pytanie o jego dyspozycję w sezonie 2019, Robert powtórzył to, co wiele razy już mogliśmy słyszeć z jego ust.

„Moja dyspozycja została przysłonięta przez wiele czynników. Wpłynęły one negatywnie na to, co mogłem pokazać. Wiele osób myślało, że nie będę w stanie walczyć czy nawet jeździć. Mówiono, że nie będę w stanie przejechać pierwszego zakrętu, a tymczasem pierwsze okrążenia były tym, co mi dobrze wychodziło w tym sezonie. Mówiono, że nie poradzę sobe w Monako, a pojechałem tam chyba najlepiej w sezonie” – stwierdził Polak.

Te wypowiedzi zostały podchwycone przez media Formuły 1.

Wspomnienia i tematy ogólne

 

Robert na Interlagos zajął 2. miejsce w 2009 roku i było to bardzo zaskakujące podium. Był dziś pytany o tamte wspomnienia.

„Minęło sporo czasu od mojego 2. miejsca. Trudno mówić o oczekiwaniach, bo mamy trudny rok, ale dość podobnie było w 2009 roku. Teraz jednak jest niemal niemożliwe żebyśmy walczyli o coś innego niż dotychczas” – powiedział Kubica.

Zmiany w F1

 

Wszyscy kierowcy zostali zapytani podczas konferencji prasowej o zmiany na sezon 2021 – czy według nich sprawią one, że szanse na zwycięstwo będzie miało więcej zespołów.

„Musimy rozdzielić 2 rzeczy – bliższe ściganie i to wygląda obiecująco i mam nadzieję, że Liberty i FIA uda się to osiągnąć. Drugą rzeczą jest wygrywanie większej liczby zespołów. Według mnie zapominamy o talentach ludzi, którzy pracują w poszczególnych zespołach i różnicy, jaką oni robią” – powiedział Robert Kubica zapytany o zmiany w 2021 roku.

W rozmowach z dziennikarzami po zakończeniu konferencji Robert ponownie odniósł się do tego wątku, zapytany o 6. mistrzostwo Lewisa Hamiltona.

„Numer 6 mówi wszystko. Szczególnie ten sezon pokazał, że nawet w wielu wyścigach nie mając najszybszego samochodu, wciąż był w stanie wygrać te wyścigi i zrobić różnicę. To pokazuje, że ciężko go pokonać, lub jest to prawie niemożliwe. Dobrze dla niego, gorzej dla nich. Cieszę się jego szczęściem. Znamy się od bardzo dawna…” – cytuje wypowiedź Polaka Cezary Gutowski na swoim profilu na Facebooku.

Brazylijskie klimaty

 

Kubica był podczas konferencji prasowej pytany o tor Interlagos i to czy lubi ten obiekt.

„To dobry tor, generuje dobre ściganie. Jest krótki, ale wymagający i jest taki sam jak w 2001 roku. Może to jest problem nowoczesnych torów, ze są zbyt idealne, a ten taki nie jest” – powiedział Polak, umieszczając go „z polityczną poprawnością” w pierwszej 10-tce swoich ulubionych torów obecnego kalendarza F1.

A jak Robert odnosi się do pogłosek o tym, że to może być ostatni wyścig na Interlagos i rywalizacja w Brazylii przeniesie się do Rio de Janeiro?

„Myślę, że otwieranie się na nowe tory jest czymś, na co czekają kierowcy, ale jest mi podoba się tu jazda, a wyścigi były tu ciekawe. Nie mam żadnych myśli o torze w Rio.”

Nie zabrakło także pytania o lokalnego bohatera, Ayrtona Sennę.

„To wielkie, historyczne nazwisko. To imponujące, że nadal, po 25 latach od jego śmierci, nadal o nim wciąż mówimy. To był wielki bohater i należy mu się szacunek” – powiedział Robert.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi