Raikkonen Monza

Raikkonen: rywalizacja ponad wszystko

Kimi Raikkonen uważa, że priorytetem dla F1 musi być polepszenie jakości wyścigów a nie rekordowe czasy okrążeń.

FIA przewiduje, że nowe reguły na sezon 2021 spowodują spowolnienie samochodów o około 3-4 sekundy na okrążeniu. Jednym z niezadowolonych z tego faktu jest Sebastian Vettel. Inne zdanie na ten temat ma Kimi Raikkonen.

Raikkonen uważa, że ​​wzrost czasów okrążeń jest ceną, którą warto zapłacić, jeśli w rezultacie poprawi się jakość ścigania.

„Nie sądzę, że trzy, cztery, pięć sekund robi jakąkolwiek różnicę. Tak jak w przypadku kwalifikacji, tak, jesteśmy szybcy. Ale bierzemy udział w wyścigu, prawdopodobnie z paliwem i całą resztą tracimy pięć, sześć sekund.” – mówi kierowca Alfy Romeo

„Myślę, że nawet jeśli jesteśmy o 10 sekund wolniejsi, ludzie będą oglądać wyścigi, jeśli jest to bardziej ekscytujące, nikogo to nie obchodzi. Co roku czasy są nieco inne.”

Daniel Ricciardo poparł pogląd Raikkonena, mówiąc, że „nie obchodzi go”, jeśli samochody będą wolniejsze o trzy sekundy w 2021 r.

„Nie mam nic przeciwko. Myślę, że tak naprawdę jednym z najbardziej zabawnych lat, jakie miałem w F1, był rok 2014. Samochody były wtedy o osiem sekund wolniejsze lub coś w tym stylu.” – powiedział Ricciardo

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.