Sergio Perez, Racing Point on the grid before the race

Perez wystartuje z alei serwisowej

Sergio Perez rozpocznie Grand Prix Stanów Zjednoczonych z alei serwisowej po tym, jak stewardowie orzekli, że nie zatrzymał się na ważenie, podczas drugiego treningu.

Perezowi powiedziano, aby wykonał pit stop pod koniec drugiego treningu. Kiedy wjechał do boksów, pokazano mu czerwone światło i sygnał wskazujący, że powinien zatrzymać się przy wadze, ale kierowca Racing Point tego nie zrobił.

Inżynier wyścigowy wskazał swój błąd i powiedział mu, aby wrócił do garażu, ale nie wjeżdżał na stanowisko serwisowe. Jednak Perez to zrobił i ekipa wymieniła opony. Następnie został zepchnięty z powrotem na wagę.

Stewardzi orzekli, że Perez nie zatrzymał się na ważenie, gdy było to wymagane. Zamiast tego jechał dalej i kontynuował postój, podczas którego podniesiono samochód i zmieniono wszystkie cztery koła, z naruszeniem Artykułu 29.1a.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie FIA ,,kara jest karą obowiązkową określoną w przepisach sportowych Formuły 1, a stewardzi zauważają, że nie mają oni swobody decydowania o nałożeniu kary alternatywnej.”

Podobną sytuację mieliśmy podczas weekendu w Azerbejdżanie, kiedy to Pierre Gasly otrzymał dokładnie taką samą kare za nie zjechanie na wagę.

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.