Perez wystartuje z alei serwisowej

Sergio Perez rozpocznie Grand Prix Stanów Zjednoczonych z alei serwisowej po tym, jak stewardowie orzekli, że nie zatrzymał się na ważenie, podczas drugiego treningu.

Perezowi powiedziano, aby wykonał pit stop pod koniec drugiego treningu. Kiedy wjechał do boksów, pokazano mu czerwone światło i sygnał wskazujący, że powinien zatrzymać się przy wadze, ale kierowca Racing Point tego nie zrobił.

Inżynier wyścigowy wskazał swój błąd i powiedział mu, aby wrócił do garażu, ale nie wjeżdżał na stanowisko serwisowe. Jednak Perez to zrobił i ekipa wymieniła opony. Następnie został zepchnięty z powrotem na wagę.

Stewardzi orzekli, że Perez nie zatrzymał się na ważenie, gdy było to wymagane. Zamiast tego jechał dalej i kontynuował postój, podczas którego podniesiono samochód i zmieniono wszystkie cztery koła, z naruszeniem Artykułu 29.1a.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie FIA ,,kara jest karą obowiązkową określoną w przepisach sportowych Formuły 1, a stewardzi zauważają, że nie mają oni swobody decydowania o nałożeniu kary alternatywnej.”

Podobną sytuację mieliśmy podczas weekendu w Azerbejdżanie, kiedy to Pierre Gasly otrzymał dokładnie taką samą kare za nie zjechanie na wagę.

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.