Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Opony na Brazylię – Williams bez niespodzianek

Pirelli podało już wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Brazylii, które zostanie rozegrane w przyszłym tygodniu. Williams dokonał dość standardowego dla siebie wyboru.

Na Interlagos Pirelli przywiezie swój najtwardszy zestaw mieszanek, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka).

Tradycyjnie najmniej miękkich mieszanek weźmie Mercedes – 8. Tyle samo kompletów tej mieszanki będą mieli kierowcy McLarena. Połowa stawki zdecydowała się na 10 kompletów tej mieszanki. Zawodnicy Alfy Romeo, Toro Rosso i Williamsa wezmą ich po 9.

Najwięcej pośrednich kompletów będzie miał Lewis Hamilton – 4. Trzy wezmą Bottas, Sainz, Norris, Gasly i Kvyat. Robert Kubica znalazł się w gronie 12 kierowców, którzy będą mieli po 2 ich komplety.

7 kierowców – w tym Kubica – będzie miało po dwa komplety opon twardych. Poniżej pełne zestawienie:

GP Brazylii 2019 opony

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy