Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Opony na Brazylię – Williams bez niespodzianek

Pirelli podało już wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Brazylii, które zostanie rozegrane w przyszłym tygodniu. Williams dokonał dość standardowego dla siebie wyboru.

Na Interlagos Pirelli przywiezie swój najtwardszy zestaw mieszanek, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka).

Tradycyjnie najmniej miękkich mieszanek weźmie Mercedes – 8. Tyle samo kompletów tej mieszanki będą mieli kierowcy McLarena. Połowa stawki zdecydowała się na 10 kompletów tej mieszanki. Zawodnicy Alfy Romeo, Toro Rosso i Williamsa wezmą ich po 9.

Najwięcej pośrednich kompletów będzie miał Lewis Hamilton – 4. Trzy wezmą Bottas, Sainz, Norris, Gasly i Kvyat. Robert Kubica znalazł się w gronie 12 kierowców, którzy będą mieli po 2 ich komplety.

7 kierowców – w tym Kubica – będzie miało po dwa komplety opon twardych. Poniżej pełne zestawienie:

GP Brazylii 2019 opony

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy