Toyota WRC 2020 skład

Ogier oficjalnie w Toyocie

Tak jak można było się spodziewać, Sebastien Ogier podpisał kontrakt na starty w zespole Toyoty WRC. Przy okazji poznaliśmy cały skład ekipy, który ulegnie całkowitemu przemeblowaniu.

Sebastien Ogier według nieoficjalnych informacji ma przejść do Toyoty na dwa lata, choć jeszcze niedawno Francuz deklarował zakończenie kariery po sezonie 2020. Jego pilotem będzie oczywiście Julien Ingrassia.

Oprócz 6-krotnego mistrza świata, w barwach Toyoty jeździć będą Elfyn Evans i Scott Martin oraz Kalle Rovanpera oraz Jonne Halttunen.

W 2019 roku dla Toyoty jeździli mistrz świata Ott Tanak (przechodzi do Hyundaia), Kris Meeke i Jari-Matti Latvala.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum