Toyota WRC 2020 skład

Ogier oficjalnie w Toyocie

Tak jak można było się spodziewać, Sebastien Ogier podpisał kontrakt na starty w zespole Toyoty WRC. Przy okazji poznaliśmy cały skład ekipy, który ulegnie całkowitemu przemeblowaniu.

Sebastien Ogier według nieoficjalnych informacji ma przejść do Toyoty na dwa lata, choć jeszcze niedawno Francuz deklarował zakończenie kariery po sezonie 2020. Jego pilotem będzie oczywiście Julien Ingrassia.

Oprócz 6-krotnego mistrza świata, w barwach Toyoty jeździć będą Elfyn Evans i Scott Martin oraz Kalle Rovanpera oraz Jonne Halttunen.

W 2019 roku dla Toyoty jeździli mistrz świata Ott Tanak (przechodzi do Hyundaia), Kris Meeke i Jari-Matti Latvala.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum