Toyota WRC 2020 skład

Ogier oficjalnie w Toyocie

Tak jak można było się spodziewać, Sebastien Ogier podpisał kontrakt na starty w zespole Toyoty WRC. Przy okazji poznaliśmy cały skład ekipy, który ulegnie całkowitemu przemeblowaniu.

Sebastien Ogier według nieoficjalnych informacji ma przejść do Toyoty na dwa lata, choć jeszcze niedawno Francuz deklarował zakończenie kariery po sezonie 2020. Jego pilotem będzie oczywiście Julien Ingrassia.

Oprócz 6-krotnego mistrza świata, w barwach Toyoty jeździć będą Elfyn Evans i Scott Martin oraz Kalle Rovanpera oraz Jonne Halttunen.

W 2019 roku dla Toyoty jeździli mistrz świata Ott Tanak (przechodzi do Hyundaia), Kris Meeke i Jari-Matti Latvala.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Archiwum