Alexander Sims

Inauguracja sezonu Formuły E – Relacja live z Diriyah E-Prix

Z roku na tor stawka kierowców Formuły E staje się coraz mocniejsza. Pierwsza runda sezonu 2019/2020 zapowiada się ekscytująco. Zapraszam na relacją live z rywalizacji najważniejszej serii samochodów elektrycznych.

Kwalifikacje

 

Za nami już sesje treningowe przezd Diriyah e-Prix. W pierwszej najszybszy był Robin Frijns, a w drugiej Sam Bird.

W czasówce najlepszym okazał się Alexander Sims, który o ćwierć sekundy wyprzedził Stoffela Vandoorne`a. Trzecie miejsce zajął debiutujący w FE Nyck de Vries. Oto pełne wyniki kwalifikacji:

Wyniki kwalifikacji Formuła E Arabia

Skrót kwalifikacji:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy