Motor Racing - Formula One World Championship - United States Grand Prix - Race Day - Austin, USA

Czasy, strategie, opony, performance – najważniejsze dane GP USA

Miało być prosto, a było nieco bardziej skomplikowanie. Zróżnicowane strategie kierowców sprawiają, że trudniej patrzeć na czasy GP USA, ale i tak zapraszam Was na pełne liczbowe podsumowanie rywalizacji w Austin.

Wyniki

 

Różnią się one od tych, które widzieliśmy tuż po wyścigu, a to za sprawą 5-sekund kary, nałożonych na Danila Kvata za uderzenie w Sergio Pereza na ostatnim okrążeniu.

Wyniki GP USA 2019 F1

Przebieg wyścigu

 

Best lapy

 

Oczywiście nie możemy patrzeć w pełni na zestawienie czasów z GP USA, pamiętając, że Robert Kubica rywalizacji nie ukończył. Jego best lap z wyścigu to 1:43.830 z 22. okrążenia, a George Russell wykręcił swój na nowych miękkich oponach lekkim bolidem na 54. kółku (1:41.239). Gdy jeszcze byli razem na torze, Russell miał jednak nieznacznie gorszy wynik – 1:41.309.

best lapy 2019 USA

Sektory

 

Naturalnie Robert Kubica ma najgorsze czasy we wszystkich sektorach, a wyniki Russella ze względu na strategię nie będą miarodajne.

Najlepsze czasy sektorów USA F1 2019

Prędkości

 

Tu ponownie strategia mocno rzutowała na prędkości, warto jednak dodać, że Russell miał 7. najwyższą prędkość w punkcie pomiaru czasu i 8. wynik na końcu 1. sektora. Na końcu drugiego jednak był to wynik przedostatni.

Maksymalne prędkości usa 2019

baner mubi blog do wpisu

Wszystkie czasy

 

Do momentu wyprzedzenia Kubicy przez Russella, ich tempo było podobne, jednak potem różnica zaczyna się robić spora na korzyść Anglika. Przed zmianą opon przez Roberta, Russell miał tempo lepsze o około 2 sekundy. Na nowych oponach Robert tracił mniej, szczególnie że postępowała degradacja opon w bolidzie Russella. Gdy Anglik zjechał do boksów zyskiwał około 3 sekund na okrążeniu nad Polakiem.

Wszystkie czasy USA 2019 F1

Wizyty w boksie

 

Łącznie mieliśmy 33 zjazdy do boksów. Najwięcej zaliczył ich Alex Albon – 3, miał bowiem problemy na starcie. Jedyna wizyta Roberta Kubicy była przeciętna i Russell był łącznie o 0,4 sekundy szybszy. Zepsuty został natomiast drugi postój Brytyjczyka.

Wizyty w boksie

Pit-stopy

 

Znów Red Bull popisał się genialnymi zmianami. Albon i Verstappen otrzymali nowe opony w 2,02 oraz 2,18 sekundy. Pierwszy postój Russella trwał 2,5 sekundy, a jedyny Kubicy 2,64 sekundy.

pit-stopy USA 2019 F1

Strategie

 

Przed wyścigiem Pirelli zapowiadało, że będzie to wyścig na jeden postój, ale okazało się, że spośród tych, którzy dojechali do mety, jedną wizytę w boksie zaliczyli tylko Hamilton, Ricciardo, Sainz, Perez i Grosjean i nie była to najszybsza opcja dotarcia do mety. Strategie były zróżnicowane również z tego względu, że niektórzy kierowcy nie mieli już poszczególnych kompletów opon. Robert Kubica nie dojechał do mety, ale trudno spodziewać się, by udało mu się dojechać do mety na tym komplecie opon.

GP USA 2019 F1 strategie

Opony

 

Co ciekawe, najdłuższy stint na oponie miękkiej był dłuższy od najdłuższego przejazdu na oponie pośredniej. To właśnie na miękkiej mieszance Charles Leclerc uzyskał swój najlepszy czas wyścigu.

Opony GP USA 2019

Performance

 

Tradycyjnie na koniec wykres Performance. Tym razem wskaźnik Kubicy i Russella był identyczny i wyniósł 4,9. Robert musał używać nieco więcej gazu by osiągnąć daną prędkość, wykonywał również więcej ruchów na kierownicą i miał wyższe przeciążenia na hamowaniach. Russell natomiast notował wyższe wyniki G w zakrętach.

Performance USA 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 12 listopada

Urodził się Peter Whitehead (10 startów, 1 podium).

Damon Hill wygrywa GP Australii, odnosząc 13. zwycięstwo w karierze oraz 30. podium. Po raz jedyny w karierze na podium staje Gianni Morbidelli. Jedyne podium zgarnia ekipa Footwork.

Portal omnicorse pisze, że Robert Kubica jest gotów spróbować swoich sił w DTM.

Zespół Oregon i auto RS 01 z Robertem Kubicą w składzie, nie kończy wyścigu 6h di Roma z powodu awarii. Robert Kubica jeździł 1,5 godziny i notował bardzo dobre czasy.

Sebastian Vettel triumfuje w GP Brazylii. To było jego 47. zwycięstwo w karierze oraz 950. triumf auta napędzanego silnikiem Ferrari.

Auto Motor und Sport informuje, że trwa dopracowywanie szczegółów kontraktu Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy