KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Motor Racing - Formula One World Championship - United States Grand Prix - Race Day - Austin, USA

Czasy, strategie, opony, performance – najważniejsze dane GP USA

Miało być prosto, a było nieco bardziej skomplikowanie. Zróżnicowane strategie kierowców sprawiają, że trudniej patrzeć na czasy GP USA, ale i tak zapraszam Was na pełne liczbowe podsumowanie rywalizacji w Austin.

Wyniki

 

Różnią się one od tych, które widzieliśmy tuż po wyścigu, a to za sprawą 5-sekund kary, nałożonych na Danila Kvata za uderzenie w Sergio Pereza na ostatnim okrążeniu.

Wyniki GP USA 2019 F1

Przebieg wyścigu

 

Best lapy

 

Oczywiście nie możemy patrzeć w pełni na zestawienie czasów z GP USA, pamiętając, że Robert Kubica rywalizacji nie ukończył. Jego best lap z wyścigu to 1:43.830 z 22. okrążenia, a George Russell wykręcił swój na nowych miękkich oponach lekkim bolidem na 54. kółku (1:41.239). Gdy jeszcze byli razem na torze, Russell miał jednak nieznacznie gorszy wynik – 1:41.309.

best lapy 2019 USA

Sektory

 

Naturalnie Robert Kubica ma najgorsze czasy we wszystkich sektorach, a wyniki Russella ze względu na strategię nie będą miarodajne.

Najlepsze czasy sektorów USA F1 2019

Prędkości

 

Tu ponownie strategia mocno rzutowała na prędkości, warto jednak dodać, że Russell miał 7. najwyższą prędkość w punkcie pomiaru czasu i 8. wynik na końcu 1. sektora. Na końcu drugiego jednak był to wynik przedostatni.

Maksymalne prędkości usa 2019

baner mubi blog do wpisu

Wszystkie czasy

 

Do momentu wyprzedzenia Kubicy przez Russella, ich tempo było podobne, jednak potem różnica zaczyna się robić spora na korzyść Anglika. Przed zmianą opon przez Roberta, Russell miał tempo lepsze o około 2 sekundy. Na nowych oponach Robert tracił mniej, szczególnie że postępowała degradacja opon w bolidzie Russella. Gdy Anglik zjechał do boksów zyskiwał około 3 sekund na okrążeniu nad Polakiem.

Wszystkie czasy USA 2019 F1

Wizyty w boksie

 

Łącznie mieliśmy 33 zjazdy do boksów. Najwięcej zaliczył ich Alex Albon – 3, miał bowiem problemy na starcie. Jedyna wizyta Roberta Kubicy była przeciętna i Russell był łącznie o 0,4 sekundy szybszy. Zepsuty został natomiast drugi postój Brytyjczyka.

Wizyty w boksie

Pit-stopy

 

Znów Red Bull popisał się genialnymi zmianami. Albon i Verstappen otrzymali nowe opony w 2,02 oraz 2,18 sekundy. Pierwszy postój Russella trwał 2,5 sekundy, a jedyny Kubicy 2,64 sekundy.

pit-stopy USA 2019 F1

Strategie

 

Przed wyścigiem Pirelli zapowiadało, że będzie to wyścig na jeden postój, ale okazało się, że spośród tych, którzy dojechali do mety, jedną wizytę w boksie zaliczyli tylko Hamilton, Ricciardo, Sainz, Perez i Grosjean i nie była to najszybsza opcja dotarcia do mety. Strategie były zróżnicowane również z tego względu, że niektórzy kierowcy nie mieli już poszczególnych kompletów opon. Robert Kubica nie dojechał do mety, ale trudno spodziewać się, by udało mu się dojechać do mety na tym komplecie opon.

GP USA 2019 F1 strategie

Opony

 

Co ciekawe, najdłuższy stint na oponie miękkiej był dłuższy od najdłuższego przejazdu na oponie pośredniej. To właśnie na miękkiej mieszance Charles Leclerc uzyskał swój najlepszy czas wyścigu.

Opony GP USA 2019

blank

Performance

 

Tradycyjnie na koniec wykres Performance. Tym razem wskaźnik Kubicy i Russella był identyczny i wyniósł 4,9. Robert musał używać nieco więcej gazu by osiągnąć daną prędkość, wykonywał również więcej ruchów na kierownicą i miał wyższe przeciążenia na hamowaniach. Russell natomiast notował wyższe wyniki G w zakrętach.

Performance USA 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi