Citroen wycofuje się z WRC!

Plotki się potwierdziły. Ekipa Citroena wycofuje się z WRC w sezonie 2020! Jako główny powód ekipa podaje… brak „pierwszoklasowego” kierowcy.

Po tym, jak niedawno Sebastien Ogier potwierdził przejście do Toyoty po sezonie 2019, mówiło się, że Citroen może wygaszać swój program w WRC.

Teraz zostało to potwierdzone. Na Twitterze ekipa napisała: „Po decyzji Sebastiena Ogiera o odejściu z Citroena po sezonie 2019, Citroen zdecydował wycofać się z programu WRC w sezonie 2020 ze względu na brak obecności kierowcy pierwszej klasy na sezon 2020”.

Jeszcze bardziej uszczupla to stawkę aut w przyszłym sezonie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum