Citroen wycofuje się z WRC!

Plotki się potwierdziły. Ekipa Citroena wycofuje się z WRC w sezonie 2020! Jako główny powód ekipa podaje… brak „pierwszoklasowego” kierowcy.

Po tym, jak niedawno Sebastien Ogier potwierdził przejście do Toyoty po sezonie 2019, mówiło się, że Citroen może wygaszać swój program w WRC.

Teraz zostało to potwierdzone. Na Twitterze ekipa napisała: „Po decyzji Sebastiena Ogiera o odejściu z Citroena po sezonie 2019, Citroen zdecydował wycofać się z programu WRC w sezonie 2020 ze względu na brak obecności kierowcy pierwszej klasy na sezon 2020”.

Jeszcze bardziej uszczupla to stawkę aut w przyszłym sezonie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum