Robert Schwartzman

Będzie bezpośredni pojedynek juniorów Ferrari w F2

Robert Schwartzman będzie kierowcą zespołu Prema w sezonie 2020 Formuły 2. Jego partnerem w ekipie będzie Mick Schumacher. Nie dość, że obaj są juniorami Ferrari, to jeszcze mają tyle samo punktów do superlicencji.

Schwartzman to obecny mistrz Formuły 3. W akademii Ferrari jest on wspierany przez SMP Racing. Rosjanin zadebiutuje w przyszłym roku w F2, zastępując Seana Gelaela.

Prema to przedostatni zespół sezonu 2019.

Schumacher i Schwartzman mają po 30 punktów do superlicencji, a zatem potrzebują minimum 5. miejsca w Formule 2 w sezonie 2020 aby zdobyć uprawnienia do jazdy w F1.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Archiwum