opony Pirelli Williams

Wybory opon na GP Japonii

Pirelli podało wybory opon kierowców na Grand Prix Japonii, które odbędzie się za niecałe dwa tygodnie na torze Suzuka. Na najtwardszy wybór zdecydował się Mercedes.

Na Suzukę Pirelli dostarczy zespołom najtwardszy zestaw swoich mieszanek a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka).

Wzorem kilku ostatnich wyścigów, Mercedes będzie miał najbardziej miękkie opony do dyspozycji – 8 kompletów opon miękkich i aż 4 komplety opon pośrednich – najwięcej z całej stawki. Na drugim biegunie jeżeli chodzi o opony pośrednie jest Nico Hulkenberg, który będzie miał tylko jeden komplet tych opon do dyspozycji. Jego zespół – podobnie jak Haas – zdecydował się na wzięcie aż 10 kompletów opon miękkich dla obu kierowców.

Jeżeli chodzi o Williamsa to Kubica i Russell będą mieli po 9 kompletów opon miękkich do dyspozycji. Opon pośrednich Kubica będzie miał 3 komplety, a Russell dwa. Jeżeli chodzi o twardą mieszankę, to jednym kompletem więcej będzie dysponował Russell.

Poniżej pełne zestawienie:

Opony na Grand Prix Japonii 2019

Iwona Hołod

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy