opony Pirelli Williams

Wybory opon na GP Japonii

Pirelli podało wybory opon kierowców na Grand Prix Japonii, które odbędzie się za niecałe dwa tygodnie na torze Suzuka. Na najtwardszy wybór zdecydował się Mercedes.

Na Suzukę Pirelli dostarczy zespołom najtwardszy zestaw swoich mieszanek a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka).

Wzorem kilku ostatnich wyścigów, Mercedes będzie miał najbardziej miękkie opony do dyspozycji – 8 kompletów opon miękkich i aż 4 komplety opon pośrednich – najwięcej z całej stawki. Na drugim biegunie jeżeli chodzi o opony pośrednie jest Nico Hulkenberg, który będzie miał tylko jeden komplet tych opon do dyspozycji. Jego zespół – podobnie jak Haas – zdecydował się na wzięcie aż 10 kompletów opon miękkich dla obu kierowców.

Jeżeli chodzi o Williamsa to Kubica i Russell będą mieli po 9 kompletów opon miękkich do dyspozycji. Opon pośrednich Kubica będzie miał 3 komplety, a Russell dwa. Jeżeli chodzi o twardą mieszankę, to jednym kompletem więcej będzie dysponował Russell.

Poniżej pełne zestawienie:

Opony na Grand Prix Japonii 2019

Iwona Hołod

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy