Wyniki testów Formuły E w Walencji

W tym tygodniu Formuła E przeprowadziła oficjalne testy przedsezonowe. Odbyły się one na torze Ricardo Tormo, gdzie w akcji znalazła się cała 24-osobowa stawka kierowców.

Dzień 1

 

Wszystko rozpoczęło się we wtorek 15 października. Najszybszym kierowcą okazał się reprezentant Envision Virgin Racing – Sam Bird. Trzeba zwrócić uwagę, że rozstrzał czasów nie jest spory, bo cała pierwsza szesnastka mieści się w jednej sekundzie. Z problemami technicznymi borykali się Nyck de Vries i James Calado.

Dzień 2

 

Kolejne jazdy miały miejsce następnego dnia. Virgin Racing dalej prezentuje wysoką formę, tym razem Robin Frijns uzyskał najszybszy czas. Drugi z kierowców tego zespołu natomiast zaliczył nieszczęśliwe zderzenie z barierą w szykanie. Wciąż swojego tempa nie mogli znaleźć kierowcy rebrandowanego teamu NIO, którzy zamknęli stawkę. W tym dniu odbyła się także symulacja wyścigu zaplanowana na 31 okrążeń. Jego zwycięzcą został Stoffel Vandoorne.

Testy FE dzien 2

Dzień 3

 

Po jednym dniu przerwy kierowcy wyruszyli na ostatnie testowe jazdy przed startem sezonu. W końcu Maximilian Guenther zdołał wzbić się na szczyt tabeli i uzyskać najlepszy rezultat. Kilka razy dochodziło do przerwania sesji z powodu zderzeń z barierą m. in. Stoffela Vandoorne’a czy Nico Muellera. Odbył się także drugi symulacyjny wyścig, który trwał przez 30 okrążeń. Linię mety przekroczył jako pierwszy Sebastien Buemi.

testy fe dzien 3

Podsumowanie

 

Mercedes wkracza do Formuły E z wielkimi nadziejami, jednak te testy ewidentnie nie należały do nich. Podobnie można powiedzieć co do Porsche. Poprzedni mistrz serii, Jean-Eric Vergne, opuszcza Walencję dopiero z jedenastym czasem. Techeetah musi poprawić swoją formę, aby mieć szansę na obronę tytułu. Dopiero w drugiej połowie znaleźli się Daniel Abt i Lucas di Grassi, czyli kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler, a przecież w minionych pięciu sezonach zespół zawsze kończył w pierwszej trójce klasyfikacji konstruktorów. Najgorzej poradzili sobie kierowcy NIO, mając ponadto wyraźną stratę w porównaniu do innych. Brzmi znajomo?

Zbiorcze wyniki testów Formuły E

Sezon 2019-20 Formuły E zacznie się 22 listopada od wyścigu w Ad-Diriyah – a tak naprawdę podwójnej akcji, bo w tym arabskim mieście odbędą się dwa wyścigi dzień po dniu.

Autor: O Formule E

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum