KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciej Stankiewicz, Maciek Kowalczyk, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Kamil G, Izabela Ch, Maks Szmytkowski, Mateusz Wanat, Marcin Parzych, Tomasz Ignaczak, Grzegorz Wojtaszewski, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Archetype, Esox33, Szymon034, Gnusma, Xandi, Bartek, Dymek, Wojtek, Mateusz G.

Harmonogram

Motor Racing - Formula One World Championship - French Grand Prix - Race Day - Paul Ricard, France

Williamsowi brakuje 2 punktów, Kubica blisko „mistrzostwa”

To im dziękował po Grand Prix Japonii Robert Kubica, to oni są jednym z najjaśniejszych punktów Williamsa w tym sezonie. Mechanicy zmieniający koła w ekipie z Grove są bliscy awansu na 1. miejsce w klasyfikacji DHL Fastest Pit-Stop award.

Oficjalna

 

W tej prowadzonej oficjalnie i prezentowanej nam klasyfikacji DHL Fastest Pit-Stop Award, 2 punkty przewagi nad Williamsem ma Red Bull i tylko te dwie ekipy mają jeszcze szanse na triumf. Williams dokonywał najszybszych zmian w 9 z 17 dotychczasowych wyścigów, a zatem najczęściej ze wszystkich ekip. 7 razy dokonali jej z bolidem Roberta Kubicy, a 2 z George Russella. Dwa razy zdarzało się, że ekipa Williamsa była na czele tej klasyfikacji cztery razy z rzędu.

Red Bull jest bardziej regularny i częściej był dwoma bolidami w czołówce. Williamsowi zazwyczaj perfekcyjnie wychodzi tylko jedna ze zmian w wyścigu.

Do Red Bulla należy również absolutny rekord (wszech czasów) zmiany opon – 1,88 sekundy. Mechanicy austriackiej ekipy trzykrotnie w tym sezonie schodzili poniżej 2 sekund (1.88, 1.91 i 1.96), a Williamsa dwa razy (1.97, 1.97 – oba z Kubicą).

Poniżej aktualna klasyfikacja:

Lp.ZespółLiczba punktów
1Red Bull479
2Williams427
3Ferrari305
4Mercedes255
5McLaren202
6Toro Rosso117
7Renault104
8Alfa Romeo49
9Haas47
10Racing Point35

 

Nieoficjalna – kierowców

 

Nie jest ona prowadzona przez DHL, jednak możliwe jest ustalenie klasyfikacji indywidualnej kierowców. Z jednej strony można to zrozumieć, gdyż niemal wszystko zależy podczas zmiany opon od załogi zmieniającej opony. Z drugiej strony z rozmowy Roberta Kubicy z Kubą Przygońskim dla PKN Orlen wiemy, że kierowca również może „pomóc” swoim mechanikom, podjeżdżając pod właściwym kątem oraz z odpowiednią szybkością na stanowisko serwisowe.

W klasyfikacji indywidualnej zdecydowanie „prowadzi” Robert Kubica, który może zapewnić sobie pozostanie na czele tej klasyfikacji już podczas GP Meksyku. Oczywiście marne to pocieszenie w pełnym rozczarowań sezonie w Williamsie, ale lepszy rydz niż nic.

Lp.KierowcaSuma
1Robert Kubica290
2Max Verstappen238
3Charles Leclerc168
4Pierre Gasly160
5George Russell144
6Lewis Hamilton137
7Alex Albon129
8Valtteri Bottas119
9Sebastian Vettel119
10Carlos Sainz105
11Lando Norris101
12Danil Kvyat63
13Daniel Ricciardo56
14Nico Hulkenberg48
15Kevin Magnussen33
16Kimi Raikkonen32
17Sergio Perez24
18Antoni Giovinazzi18
19Romain Grosjean16
20Lance Stroll11

 

Szkoda tylko, że działania w fabryce nie są tak sprawne i pewne jak te na torze.

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi