Juan Manuel Correa F2

Udana operacja Correi – trwała 17 godzin

Juan Manuel Correa jest już po operacji poważnie połamanej nogi w wypadku podczas Grand Prix Belgii w wyścigu Formuły 2, w skutek którego śmierć poniósł Antoine Hubert.

„Lekarze przeprowadzili planowaną operację prawej nogi. Po 17 godzinach na sali operacyjnej, 20-latek usłyszał pozytywne wieści od lekarzy, że operacja była udana” – czytamy w komunikacie rodziny kierowcy do mediów. Decydujące miały być 72 godziny po operacji, a jako że została ona przeprowadzona 29 września, można już potwierdzić jej pozytywne efekty. Niestety, potrzebne było usunięcie większej liczby fragmentów kości niż zakładano, jednak główny cel został osiągnięty.

Kierowca pozostanie w szpitalu przez minimum 6 tygodni. Za około 2 tygodnie powinna zostać przeprowadzona operacja lewej nowy Hiszpana.

„Najbliższy rok będzie pełen fizykoterapii, rehabilitacji i operacji korygujących, których celem będzie odzyskanie przez kierowcę pełnej władzy w prawej nodze i kostce.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Archiwum