Juan Manuel Correa F2

Udana operacja Correi – trwała 17 godzin

Juan Manuel Correa jest już po operacji poważnie połamanej nogi w wypadku podczas Grand Prix Belgii w wyścigu Formuły 2, w skutek którego śmierć poniósł Antoine Hubert.

„Lekarze przeprowadzili planowaną operację prawej nogi. Po 17 godzinach na sali operacyjnej, 20-latek usłyszał pozytywne wieści od lekarzy, że operacja była udana” – czytamy w komunikacie rodziny kierowcy do mediów. Decydujące miały być 72 godziny po operacji, a jako że została ona przeprowadzona 29 września, można już potwierdzić jej pozytywne efekty. Niestety, potrzebne było usunięcie większej liczby fragmentów kości niż zakładano, jednak główny cel został osiągnięty.

Kierowca pozostanie w szpitalu przez minimum 6 tygodni. Za około 2 tygodnie powinna zostać przeprowadzona operacja lewej nowy Hiszpana.

„Najbliższy rok będzie pełen fizykoterapii, rehabilitacji i operacji korygujących, których celem będzie odzyskanie przez kierowcę pełnej władzy w prawej nodze i kostce.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Archiwum