Motor Racing - Formula One World Championship - Italian Grand Prix - Practice Day - Monza, Italy

Suzuka ma lepiej pasować Williamsom

Ekipa Roberta Kubicy opublikowała już oficjalną zapowiedź Grand Prix Japonii, w której nie brakuje bardzo miłych słów o torze i kraju, w którym odbywa się rywalizacja.

„Japonia jest jednym z najlepszych obiektów w kalendarzu Formuły 1. Oferuje wspaniałe doświadczenie kulturowe, niesamowicie zaangażowanych fanów oraz tor Suzuka – ekscytujący i ikoniczny. Szybka i płynna konfiguracja w ósemkę stanowi wyzwanie dla kierowców, samochodów i opon. Przybywamy na Suzukę by testować nowe części i ocenić je w ramach naszych przygotowań na sezon 2020. Oprócz testów tych elementów, przeprowadzimy standardowe przygotowania wyścigowe, składające się z ustawień auta i zrozumienia opon. Pirelli przywiezie do Japonii najtwardszy zestaw swoich mieszanek, tak jak na Spa i Silverstone. Powinny one dobrze pasować do wymogów Suzuki. Po tym jak zespół miał trudności w Rosji, przybywamy do Japonii zregenerowani i gotowi na naszą poprawę, której doświadczyliśmy w połowie sezonu” – mówi Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Dla Roberta Kubicy będzie to szósty start w Grand Prix Japonii i czwarty na torze Suzuka. Historię poprzednich można zobaczyć tutaj.

„Grand Prix Japonii jest jednym z najbardziej ekscytujących wyścigów w kalendarzu Formuły 1. To kombinacja bardzo wymagających sekcji, które maksymalizują potencjał samochodu z szybkimi „eskami” w pierwszym sektorze. Środkowa część jest trochę wolniejsza z kilkoma nawrotami, ale potem następuje szybka część toru aż do ostatniego zakrętu na torze, który jest szykaną. To tor przedstawiający old-schoolowe DNA wyścigowe i wspaniałe miejsce do jazdy. Suzuka jest również znana z pełnych pasji kibiców więc to szczególne i unikatowe miejsce, nie tylko w aucie, ale również poza nim” – mówi Robert Kubica w informacji prasowej Williamsa.

George Russell będzie pierwszy raz w swojej karierze jeździł po torze Suzuka.

„Japonia jest wyścigiem, na który czekałem od dłuższego czasu i odbywa się na fantastycznym torze, po którym jazdy nie mogę się doczekać. Fani mają tu niesamowitą pasję i mimo że byłem tu tylko raz jako kierowca rezerwowy, to było to wspaniałe uczucie. Natura toru powinna nam pasować lepiej niż Sochi więc mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać tempo. Koniec końców, nie mogę się doczekać” – mówi George Russell.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy