Tajfun

Supertajfun Hagibis zablokuje GP Japonii? Już 5. kategoria

Tym razem to nie tylko straszenie mediów. Supertajfun Hagibis może w weekend uderzyć w Japonię. Obecnie generuje on wiatr o prędkości nawet 325 km/h.

Jak można przeczytać na branżowych portalach pogodowych, Hagibis w ciągu 12 godzin przeszedł z 1. do 5. kategorii w skali Saffira – Simpsona. Ciśnienie w jego oku może spaść poniżej 900 mbar i ma on szansę zostać najmocniejszym tajfunem tropikalnym w tym roku.

Jego uderzenie w Japonię przewidywane jest w sobotę lub niedzielę. Oczywiście może on jeszcze zmienić swój obszar oddziaływania, jednak obecnie stwarza duże zagrożenie dla rozegrania rywalizacji na torze Suzuka. Oczywiście wraz z tajfunem idą potężne opady deszczu. Obecne prognozy pogody wskazują silny deszcz nad torem od piątku do poniedziałku, mocny wiatr oraz temperaturę od 23 do 27 stopni.

Formuła 1 udaje się na Suzukę bez zmian, jednak nie wiadomo ile sesji uda się rozegrać.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.