Tajfun

Supertajfun Hagibis zablokuje GP Japonii? Już 5. kategoria

Tym razem to nie tylko straszenie mediów. Supertajfun Hagibis może w weekend uderzyć w Japonię. Obecnie generuje on wiatr o prędkości nawet 325 km/h.

Jak można przeczytać na branżowych portalach pogodowych, Hagibis w ciągu 12 godzin przeszedł z 1. do 5. kategorii w skali Saffira – Simpsona. Ciśnienie w jego oku może spaść poniżej 900 mbar i ma on szansę zostać najmocniejszym tajfunem tropikalnym w tym roku.

Jego uderzenie w Japonię przewidywane jest w sobotę lub niedzielę. Oczywiście może on jeszcze zmienić swój obszar oddziaływania, jednak obecnie stwarza duże zagrożenie dla rozegrania rywalizacji na torze Suzuka. Oczywiście wraz z tajfunem idą potężne opady deszczu. Obecne prognozy pogody wskazują silny deszcz nad torem od piątku do poniedziałku, mocny wiatr oraz temperaturę od 23 do 27 stopni.

Formuła 1 udaje się na Suzukę bez zmian, jednak nie wiadomo ile sesji uda się rozegrać.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.