KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Marcin Starczewski, Pawel Licznerski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciej Stankiewicz, Maciek Kowalczyk, Grzegorz Pliś, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Kamil G, Izabela Ch, Maks Szmytkowski, Mateusz Wanat, Marcin Parzych, Tomasz Ignaczak, Grzegorz Wojtaszewski, Michał Delmanowicz, Wojciech Zalewski, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Archetype, Esox33, Szymon034, Gnusma, Xandi, Bartek, Dymek, Wojtek, Mateusz G.

Harmonogram

Motor Racing - Formula One World Championship - Japanese Grand Prix - Race Day - Suzuka, Japan

Skrócony wyścig, wygrana „Kubicy” i ciekawe prędkości – Analiza GP Japonii

Dlaczego Sergio Perez dobył punkty mimo że rozbił się na ostatnim okrążeniu? Gdzie Robert Kubica był szybszy od George Russella, a gdzie najszybszy ze wszystkich? Zapraszam na pełne dane wyścigu o Grand Prix Japonii 2019!

Ostateczne (?) wyniki

 

Długo musieliśmy czekać na oficjalne wyniki tego wyścigu. Wszystko za sprawą zamieszania pod koniec, kiedy to kilku kierowców mogło zobaczyć na końcu pól startowych flagę w biało – czarną szachownicę na elektronicznym wyświetlaczu.

Taka sytuacja sprawia, że trzeba było uznać wyniki po 52. okrążeniu. Ocaliło to punkty Sergio Pereza, który przedostatnie okrążenie kończył na 9. miejscu, a na początku kolejnego rozbił auto. Kolejną zmianą w porównaniu z wynikami z live timingu jest podwójna kara dla Charlesa Leclerca. 5 sekund za kolizję z Maxem Verstappenem i 10 sekund za jazdę z uszkodzonym bolidem. Sprawiło to, że na 6. miejsce awansował Daniel Ricciardo.

Wyniki GP Japonii 2019 F1

 

Te wyniki mogą jednak nie być ostateczne, gdyż zespół Racing Point wniósł protest przeciwko Renault. Francuzi mieli używać oprogramowania, które dostosowało ustawienia hamulca do dystansu okrążenia. Ekipa Lawrence`a Strolla musiała podejrzewać to od dłuższego czasu i jeżeli to się potwierdzi, to Renault mogą czekać duże problemy.

Najlepsze czasy okrążeń

 

Najlepsze okrążenie George Russella było o prawie 0,9 sekundy lepsze od wyniku Roberta Kubicy. Polak swoje uzyskał w 8 okrążeń po powrocie z drugiego pit-stopu na pośrednich oponach. Anglik swój wynik wykręcił po pierwszym pit-stopie na świeżych oponach twardych. Żaden z kierowców nie zjeżdżał w tym wyścigu na zmianę opon dedykowaną uzyskaniu najlepszego czasu okrążenia, ale wynik Lewisa Hamiltona uzyskany gdy gonił Sebastiana Vettela robi wrażenie.

Sektory

 

Lewis Hamilton nie miał najlepszego czasu drugiego sektora, gdzie wyprzedził go Charles Leclerc. Robert Kubica najwięcej do George Russella tracił w drugim – aż 637 tysięcznych. W trzecim były to 44 tysięczne, a w pierwszym tylko 13 tysięcznych. Sumując sektory, Kubica na takim wirtualnym kółku straciłby do Russella 694 tysięczne.

Wszystkie czasy

 

Jak można się domyślać, Robert Kubica miał dziś zdecydowanie gorsze tempo od George Russella. Nie było czystego dla obu zawodników kółka, na którym Polak miałby lepszy czas.

Prędkości

 

Co ciekawe, to Robert Kubica uzyskał wyższą maksymalną prędkość niż George Russell – o 1,3 km/h. Polak był też szybszy na linii mety oraz końcu pierwszego sektora.

Wizyty w alei serwisowej

 

Kubica był tam dziś dwa razy. Podczas pierwszego postoju był problem z odkręceniem prawego przedniego koła i Polak stracił tam około 3 sekund. Druga wizyta była krótsza o 3,5 sekundy.

 

 

Pit-stopy

 

Mechanicy Williamsa za drugim razem stanęli na wysokości zadania i wykonali Robertowi rekordowy pit-stop tego wyścigu. Dość szybki był również jedyny postój Russella.

Strategie

 

Trzeba przyznać, że wiele ekip nie wiedziało, jaką strategię dobrać i większość przyjęła bezpieczne dwie zmiany do boksów. Dobra była również strategia Carlosa Sainza, który pół dystansu przejechał na oponie miękkiej, a pół na pośredniej. Najbardziej nietypowa wydaje się strategia Roberta Kubicy, który najkrótszy stint zaliczył na najtwardszej mieszance.

Opony

 

Najdłuższy stint na oponie twardej wykonał Romain Grosjean, który przejechał na niej 36 kółek. 2 okrążenia mniej na pośredniej mieszance przejechał Pierre Gasly, a 9 mniej na oponie miękkiej Danil Kvyat.

Performance

 

Po raz pierwszy od 7 wyścigów ten wskaźnik lepszy miał George Russell, ale nieznacznie. Kubica uzyskał 3,7, a Anglik 3,8.

Performance gp japonii 2019 f1

Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 grudnia
godz. 10:30 – 1. Trening
godz. 14:00 – 2. Trening

Sobota, 7 grudnia
godz. 11:30 – 3. trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 8 grudnia
godz. 14:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi