Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Preparation Day - Sochi, Russia

Saward: Kubica może jeździć w Haasie w 2021, ale…

Zazwyczaj dobrze poinformowany dziennikarz Joe Saward napisał w swoim podsumowaniu Grand Prix Japonii o możliwej współpracy Roberta Kubicy z zespołem Haas. Według niego Polak może liczyć na to, że będzie brany pod uwagę przez amerykańską ekipę w 2021 roku.

„Tegoroczne doświadczenia z Rich Energy były do przewidzenia, ale wygląda na to, że następnym krokiem Haasa będzie umowa z firmą petrochemiczną Orlen, która wspierała Roberta Kubicę w Williamsie. Czas Roberta w Williamsie dobiega końca, ale nie chce on opuszczać sportu w tak niskim punkcie więc liczy na umowę z Haasem, która pozwoli mu być kierowcą rozwojowym, jeździć w niektórych pierwszych treningach w 2020 i ścigać się w zespole w 2021. Większość z tych rzeczy jest osiągalna, ale zespół może być niechętny do powierzania mu roli kierowcy wyścigowego” – pisze Saward.

W tym tygodniu Gunther Steiner, szef Haasa, spotkał się z przedstawicielami PKN Orlen, rozmawiając o możliwej roli dla Roberta Kubicy w ekipie.

Z kolei portal Racefans pisze, że rozmowy mogą dotyczyć również sponsoringu tytularnego w Haasie. Ekipa w tym roku miała otrzymać około €10 mln od Rich Energy za sponsoring tytularny, jednak umowa została zerwana w połowie roku.

Nieco więcej o możliwych wariantach w Haasie dla Roberta Kubicy we vlogu:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 26 maja

Urodził się Mauri Rose (2 starty, 1 podium).

Podczas testów ginie Alberto Ascari, mistrz świata 1952 i 1953, wicemistrz z roku 1951 (32 starty, 13 zwycięstw, 14 pole position, 12 najszybszych okrążeń, 17 podiów).

Stirling Moss odnosi 8. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Holandii. Po raz 2. i ostatni z pole position rusza Stuart Lewis – Evans. Harry Schell zalicza 2. i ostatnie podium, a po raz 9. i ostatni w karierze na podium staje Jean Behra. W tym wyścigu w F1 zadebiutowało Porsche.

Graham Hill wygrywa w GP Monako, odnosząc 5. zwycięstwo w karierze.

Graham Hill wygrywa po raz 12. w karierze, triumfując w GP Monako. Jedyny raz na podium stają Lucien Bianchi oraz Dick Attwood. Po raz ostatni w F1 jedzie Ludovico Scarfiotti. Po raz 58. i ostatni na podium w F1 staje zespół Cooper.

Ronnie Peterson odnosi 5. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Monako. Pierwszy raz na podium staje Jean-Pierre Jarier.

Umiera Vittorio Brambilla (74 starty, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

David Coulthard odnosi 12. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Monako. Był to 100. start dla Miki Salo.

Nico Rosberg triumfuje w GP Monako, odnosząc 2. zwycięstwo w karierze. Po raz 50. na podium staje Sebastian Vettel.

Robert Kubica zajmuje 18. miejsce w GP Monako. Polak długo jechał na 15. miejscu, jednak ściągnięcie go jako pierwszego przez Williamsa oraz kontakt z Antonio Giovinazzim sprawiły, że spadł za m.in. George Russella. „Wiedziałem, że będzie tu w porządku. Myślę, że ogólnie wielu ludzi myślało, że nie będęw stanie tu skręcić kierownicą. To nie jest łatwa sytuacja i myślę, że poradziłem sobie całkiem dobrze i mogę być zadowolony” – mówi Polak w wywiadzie dla motorsport.com. Wygrywa Lewis Hamilton.

Najnowsze wpisy