Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Preparation Day - Sochi, Russia

Saward: Kubica może jeździć w Haasie w 2021, ale…

Zazwyczaj dobrze poinformowany dziennikarz Joe Saward napisał w swoim podsumowaniu Grand Prix Japonii o możliwej współpracy Roberta Kubicy z zespołem Haas. Według niego Polak może liczyć na to, że będzie brany pod uwagę przez amerykańską ekipę w 2021 roku.

„Tegoroczne doświadczenia z Rich Energy były do przewidzenia, ale wygląda na to, że następnym krokiem Haasa będzie umowa z firmą petrochemiczną Orlen, która wspierała Roberta Kubicę w Williamsie. Czas Roberta w Williamsie dobiega końca, ale nie chce on opuszczać sportu w tak niskim punkcie więc liczy na umowę z Haasem, która pozwoli mu być kierowcą rozwojowym, jeździć w niektórych pierwszych treningach w 2020 i ścigać się w zespole w 2021. Większość z tych rzeczy jest osiągalna, ale zespół może być niechętny do powierzania mu roli kierowcy wyścigowego” – pisze Saward.

W tym tygodniu Gunther Steiner, szef Haasa, spotkał się z przedstawicielami PKN Orlen, rozmawiając o możliwej roli dla Roberta Kubicy w ekipie.

Z kolei portal Racefans pisze, że rozmowy mogą dotyczyć również sponsoringu tytularnego w Haasie. Ekipa w tym roku miała otrzymać około €10 mln od Rich Energy za sponsoring tytularny, jednak umowa została zerwana w połowie roku.

Nieco więcej o możliwych wariantach w Haasie dla Roberta Kubicy we vlogu:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 listopada

Lewis Hamilton wygrywa GP USA, odnosząc 21. zwycięstwo w karierze. Po raz 100. w F1 jedzie Sebastian Vettel, a jego Red Bull zapewnia sobie mistrzostwo świata w klasyfikacji konstruktorów. Było to 850. GP w historii Ferrari oraz 400. GP dla Renault jako dostawcy silników.

Najnowsze wpisy