Obajtek: Będziecie państwo zadowoleni – Orlen będzie w F1 i będzie z Kubicą

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, Pulsowi Biznesu. Podkreśla w nim on, że PKN Orlen będzie w Formule 1, a warunkiem tej obecności jest Robert Kubica. Prowadzone są zaawansowane rozmowy, a z efektów mamy być zadowoleni.

„Nie wchodzi się do F1 na 1 rok. To jest budowanie rozpoznawalności marki i prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen będzie w F1, Orlen będzie związany z Robetem Kubicą. Warunek jest – Robert Kubica z racji tego, że mamy badania rozpoznawalności Roberta Kubicy w Polsce. Widzimy nawet po badaniach, że ten proces biznesowy bardzo się udał, sam ekwiwalent zwrotu w mediach to 60 mln złotych, a nie mówię o wzroście sprzedaży detalicznej. Orlen będzie związany z Robertem Kubicą bo widzimy, że popiera go, niezależnie od wyników, 70% badanych” – mówił Daniel Obajtek, zapytany o przyszłość Roberta Kubicy i Orlenu w F1.

Dziennikarz dopytywał: „Ale jeżeli on nie będzie jeździł w wyścigach F1?” „Ale czy ja powiedziałem, że nie będzie jeździł?” – odpowiedział Daniel Obajtek. „Powiedziałem, że prowadzimy rozmowy, Orlen będzie w Formule 1 i Orlen będzie z Robertem Kubicą.

Gdy dziennikarz dopytywał o dostępne miejsca w F1, Daniel Obajtek odpowiedział: „A może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni.

Dopytywany o termin ogłoszenia przyszłości Roberta Kubicy, Daniel Obajtek odpowiedział, że w ciągu 1,5 – 2 miesięcy wszystko powinno być jasne i ogłoszone.

Cały wywiad można zobaczyć tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy