Obajtek: Będziecie państwo zadowoleni – Orlen będzie w F1 i będzie z Kubicą

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, Pulsowi Biznesu. Podkreśla w nim on, że PKN Orlen będzie w Formule 1, a warunkiem tej obecności jest Robert Kubica. Prowadzone są zaawansowane rozmowy, a z efektów mamy być zadowoleni.

„Nie wchodzi się do F1 na 1 rok. To jest budowanie rozpoznawalności marki i prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen będzie w F1, Orlen będzie związany z Robetem Kubicą. Warunek jest – Robert Kubica z racji tego, że mamy badania rozpoznawalności Roberta Kubicy w Polsce. Widzimy nawet po badaniach, że ten proces biznesowy bardzo się udał, sam ekwiwalent zwrotu w mediach to 60 mln złotych, a nie mówię o wzroście sprzedaży detalicznej. Orlen będzie związany z Robertem Kubicą bo widzimy, że popiera go, niezależnie od wyników, 70% badanych” – mówił Daniel Obajtek, zapytany o przyszłość Roberta Kubicy i Orlenu w F1.

Dziennikarz dopytywał: „Ale jeżeli on nie będzie jeździł w wyścigach F1?” „Ale czy ja powiedziałem, że nie będzie jeździł?” – odpowiedział Daniel Obajtek. „Powiedziałem, że prowadzimy rozmowy, Orlen będzie w Formule 1 i Orlen będzie z Robertem Kubicą.

Gdy dziennikarz dopytywał o dostępne miejsca w F1, Daniel Obajtek odpowiedział: „A może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni.

Dopytywany o termin ogłoszenia przyszłości Roberta Kubicy, Daniel Obajtek odpowiedział, że w ciągu 1,5 – 2 miesięcy wszystko powinno być jasne i ogłoszone.

Cały wywiad można zobaczyć tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy