Obajtek: Będziecie państwo zadowoleni – Orlen będzie w F1 i będzie z Kubicą

Bardzo ciekawego wywiadu udzielił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, Pulsowi Biznesu. Podkreśla w nim on, że PKN Orlen będzie w Formule 1, a warunkiem tej obecności jest Robert Kubica. Prowadzone są zaawansowane rozmowy, a z efektów mamy być zadowoleni.

„Nie wchodzi się do F1 na 1 rok. To jest budowanie rozpoznawalności marki i prowadzimy rozmowy z paroma partnerami w tym zakresie. Orlen będzie w F1, Orlen będzie związany z Robetem Kubicą. Warunek jest – Robert Kubica z racji tego, że mamy badania rozpoznawalności Roberta Kubicy w Polsce. Widzimy nawet po badaniach, że ten proces biznesowy bardzo się udał, sam ekwiwalent zwrotu w mediach to 60 mln złotych, a nie mówię o wzroście sprzedaży detalicznej. Orlen będzie związany z Robertem Kubicą bo widzimy, że popiera go, niezależnie od wyników, 70% badanych” – mówił Daniel Obajtek, zapytany o przyszłość Roberta Kubicy i Orlenu w F1.

Dziennikarz dopytywał: „Ale jeżeli on nie będzie jeździł w wyścigach F1?” „Ale czy ja powiedziałem, że nie będzie jeździł?” – odpowiedział Daniel Obajtek. „Powiedziałem, że prowadzimy rozmowy, Orlen będzie w Formule 1 i Orlen będzie z Robertem Kubicą.

Gdy dziennikarz dopytywał o dostępne miejsca w F1, Daniel Obajtek odpowiedział: „A może być tak, że ktoś za chwilę przyjdzie i zmieni politykę. My na razie prowadzimy rozmowy, bardzo intensywne i konkretne. Mamy wspólnie z Robertem plan, jesteśmy przygotowani na wiele możliwości. Jest wiele rozwiązań w tym zakresie, prowadzimy zaawansowane rozmowy i myślę, że będziecie państwo zadowoleni.

Dopytywany o termin ogłoszenia przyszłości Roberta Kubicy, Daniel Obajtek odpowiedział, że w ciągu 1,5 – 2 miesięcy wszystko powinno być jasne i ogłoszone.

Cały wywiad można zobaczyć tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy