leclerc 1

Leclerc zaskoczony tempem Mercedesa w Japonii

Kierowca Ferrari powiedział, że jest zaskoczony formą Mercedesa podczas piątkowych treningów na torze Suzuka.

Strata zespołu z Maranello w 1. sesji treningowej wynosiła 0.989 s. do lidera Valtteriego Bottasa, w 2. sesji treningowej było już lepiej jednak 0.356 s. to wciąż dużo.

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, co było najważniejsze. Ale wydaje się, że brakuje nam tempa w ten weekend, co jest nieco zaskakujące, ponieważ pod koniec byliśmy bardzo silni w ostatnich czterech wyścigach.” – mówi Charles Leclerc

„Spodziewaliśmy się, że będziemy tu całkiem nieźli. Będziemy jednak pracować, aby jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji w niedzielę.” – kończy Leclerc, który spodziewa się, że będzie ciężko dogonić Mercedesa.

„W samochodzie jest trochę więcej potencjału, ale muszę być szczery, Mercedes wygląda na szybkiego za każdym razem gdy pojawiają się na torze. Dodatkowo wygląda na to, że Red Bull czuje się komfortowo, więc będzie ciasno i spodziewam się, że będą bardzo silni w niedzielny poranek. ” – powiedział Sebastian Vettel

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.