Leclerc zaskoczony tempem Mercedesa w Japonii

Kierowca Ferrari powiedział, że jest zaskoczony formą Mercedesa podczas piątkowych treningów na torze Suzuka.

Strata zespołu z Maranello w 1. sesji treningowej wynosiła 0.989 s. do lidera Valtteriego Bottasa, w 2. sesji treningowej było już lepiej jednak 0.356 s. to wciąż dużo.

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, co było najważniejsze. Ale wydaje się, że brakuje nam tempa w ten weekend, co jest nieco zaskakujące, ponieważ pod koniec byliśmy bardzo silni w ostatnich czterech wyścigach.” – mówi Charles Leclerc

„Spodziewaliśmy się, że będziemy tu całkiem nieźli. Będziemy jednak pracować, aby jak najlepiej przygotować się do kwalifikacji w niedzielę.” – kończy Leclerc, który spodziewa się, że będzie ciężko dogonić Mercedesa.

„W samochodzie jest trochę więcej potencjału, ale muszę być szczery, Mercedes wygląda na szybkiego za każdym razem gdy pojawiają się na torze. Dodatkowo wygląda na to, że Red Bull czuje się komfortowo, więc będzie ciasno i spodziewam się, że będą bardzo silni w niedzielny poranek. ” – powiedział Sebastian Vettel

Jakub Andrusiewicz

źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.