KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kartingowcy z ROTAX MAX Challenge Poland zakończyli sezon

W miniony weekend w Poznaniu odbyła się ostatnia runda serii kartingowej ROTAX MAX Challenge Poland. Kartingowi zwycięzcy z Akademii ORLEN Team z poszczególnych kategorii spotkają się z rywalami z zagranicy podczas Grand Finals 2019, w dniach 19-26 października w Sarno we Włoszech.

Triumfujący w kategorii Micro Max Juliusz Ociepa zdobył w całym sezonie 388 punktów i o 50 „oczek” wyprzedził w klasyfikacji generalnej Franciszka Lassotę. Trzeci w „generalce”, z 280 punktami, był Franciszek Belusiak.

Liczna, bo 26-osobowa, stawka kierowców rywalizowała w kategorii Mini Max. Obronną ręką z pojedynków wyszedł Kacper Turoboyski, który w perspektywie całego sezonu zdobył 362 punkty, wyprzedzając Piotra Czaję (327 pkt.) oraz Maksymiliana Obsta (308 pkt.).

Pasjonującą walkę zgotowali kartingowcy rywalizujący w kategorii Junior Max. Tutaj kwestia zwycięstwa w całym sezonie rozstrzygnęła się o jeden punkt. Gustaw Wiśniewski (354 pkt.) okazał się lepszy od Patryka Donicy. Podium sezonu 2019 uzupełnił Dawid Maślakiewicz (339 pkt.), który jeszcze przed ostatnią rundą był wiceliderem.

Klasyfikację generalną Senior Max ze sporą przewagą wygrał Jakub Kolasa, który zdobył łącznie 394 punkty. Drugi w generalce Karol Kręt stracił do zwycięzcy 78 punktów. Trzecie miejsce na podium, z 307 punktami, zdobył Robert Schopian.

Wśród zawodników DD2 Max pierwsza trójka zawodów ułożyła się w dokładnie takiej samej kolejności, jak w klasyfikacji generalnej, chociaż przed 6 rundą sprawa zwycięstwa była jeszcze otwarta. Najlepszy był Kacper Bielecki (323 punkty), rzutem na taśmę wyprzedzający Sebastiana Janczewskiego (314 punktów), i Sławomira Murańskiego (255 punktów).

Klasyfikację generalną DD2 Masters wygrał Sławomir Murański, który zapisał przy swoim nazwisku w tym sezonie 350 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale Kyrylo Biryukowi (274 punkty). Na trzecim stopniu podium stanął Tomasz Wilczyński (224 punkty).

Tegoroczny sezon ROTAX MAX Challenge Poland rozpoczął się w maju. Kartingowcy z Akademii ORLEN Team rywalizowali łącznie w sześciu rundach na torach całej Polski.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi