Motor Racing - Formula One World Championship - Mexican Grand Prix - Race Day - Mexico City, Mexico

Francuskie media: Kubica rozmawia z Alfą Romeo

Nowy, choć bardzo mało prawdopodobny wątek pojawił się w kontekście walki Roberta Kubicy o rolę w sezonie 2020 w Formule 1. Według portalu f1i.com, możliwe jest, że Polak będzie trzecim kierowcą Alfy Romeo oraz będzie jeździł w wyścigach aut GT lub turystycznych.

Jak podaje f1i.com, przedstawiciele Alfy Romeo mieli być w tym tygodniu w Polsce by rozmawiać z managemenetem Kubicy w sprawie roli kierowcy testowego Roberta Kubicy w zespole.

W Hinwil mają pamiętać udaną współpracę z Robertem Kubicą w latach 2006 – 2009 i Kubica ma mieć wielu zwolenników.

Jak dodają autorzy, Kubica bycie kierowcą testowym Alfy Romeo miałby połączyć z programem wyścigowym autami GT (zapewne Ferrari) lub wyścigami aut turystycznych w aucie Alfy Romeo (mógłby zostać kolegą Kevina Ceccona w WTCR).

Jest to opcja mało prawdopodobna ze względu na uwarunkowania sponsorskie. Oficjalnym partnerem Alfy Romeo jest Shell, a to konkurencja dla sponsora Roberta, PKN Orlen. F1i nie ujawnia swoich źródeł, jednak osobiście nie sądzę by była prawda w tych plotkach. Z Kubicą jednak nigdy nic nie wiadomo.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 stycznia

Urodził się Pedro Rodriguez (54 starty, 2 zwycięstwa, 1 najszybsze okrążenie, 7 podiów).

Urodził się Johnny Servoz – Gavin (11 startów, 1 podium).

Urodził się Gilles Villeneuve, wicemistrz świata z 1979 roku (67 startów, 6 zwycięstw, 2 pole position, 8 najszybszych okrążeń, 13 podiów).

Alberto Ascari wygrywa GP Argentyny.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Robert Kubica udziela wywiadu magazynowi F1 Racing. Jest on zatytułowany „Mój powrót do F1 trwa”.

Robert Kubica jest gościem Rajdu Monte Carlo. „Jeżeli dostałbym ofertę jazdy to na pewno bym skorzystał, ale kilka ostatnich miesięcy nie przyniosło mi dobrych wieści co do rajdów i nadal szukam swoich opcji w wyścigach i pewnie tam skończę z jakimś programem, ale raczej nie zamknie mi on drzwi do okazyjnego pojawiania się w rajdach” – mówi Polak w wywiadzie dla oficjalnego kanału WRC.

Najnowsze wpisy