Motor Racing - Formula One World Championship - Mexican Grand Prix - Race Day - Mexico City, Mexico

Francuskie media: Kubica rozmawia z Alfą Romeo

Nowy, choć bardzo mało prawdopodobny wątek pojawił się w kontekście walki Roberta Kubicy o rolę w sezonie 2020 w Formule 1. Według portalu f1i.com, możliwe jest, że Polak będzie trzecim kierowcą Alfy Romeo oraz będzie jeździł w wyścigach aut GT lub turystycznych.

Jak podaje f1i.com, przedstawiciele Alfy Romeo mieli być w tym tygodniu w Polsce by rozmawiać z managemenetem Kubicy w sprawie roli kierowcy testowego Roberta Kubicy w zespole.

W Hinwil mają pamiętać udaną współpracę z Robertem Kubicą w latach 2006 – 2009 i Kubica ma mieć wielu zwolenników.

Jak dodają autorzy, Kubica bycie kierowcą testowym Alfy Romeo miałby połączyć z programem wyścigowym autami GT (zapewne Ferrari) lub wyścigami aut turystycznych w aucie Alfy Romeo (mógłby zostać kolegą Kevina Ceccona w WTCR).

Jest to opcja mało prawdopodobna ze względu na uwarunkowania sponsorskie. Oficjalnym partnerem Alfy Romeo jest Shell, a to konkurencja dla sponsora Roberta, PKN Orlen. F1i nie ujawnia swoich źródeł, jednak osobiście nie sądzę by była prawda w tych plotkach. Z Kubicą jednak nigdy nic nie wiadomo.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Najnowsze wpisy