Motor Racing - Formula One World Championship - Mexican Grand Prix - Race Day - Mexico City, Mexico

Francuskie media: Kubica rozmawia z Alfą Romeo

Nowy, choć bardzo mało prawdopodobny wątek pojawił się w kontekście walki Roberta Kubicy o rolę w sezonie 2020 w Formule 1. Według portalu f1i.com, możliwe jest, że Polak będzie trzecim kierowcą Alfy Romeo oraz będzie jeździł w wyścigach aut GT lub turystycznych.

Jak podaje f1i.com, przedstawiciele Alfy Romeo mieli być w tym tygodniu w Polsce by rozmawiać z managemenetem Kubicy w sprawie roli kierowcy testowego Roberta Kubicy w zespole.

W Hinwil mają pamiętać udaną współpracę z Robertem Kubicą w latach 2006 – 2009 i Kubica ma mieć wielu zwolenników.

Jak dodają autorzy, Kubica bycie kierowcą testowym Alfy Romeo miałby połączyć z programem wyścigowym autami GT (zapewne Ferrari) lub wyścigami aut turystycznych w aucie Alfy Romeo (mógłby zostać kolegą Kevina Ceccona w WTCR).

Jest to opcja mało prawdopodobna ze względu na uwarunkowania sponsorskie. Oficjalnym partnerem Alfy Romeo jest Shell, a to konkurencja dla sponsora Roberta, PKN Orlen. F1i nie ujawnia swoich źródeł, jednak osobiście nie sądzę by była prawda w tych plotkach. Z Kubicą jednak nigdy nic nie wiadomo.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 14 lutego

Urodził się Ronnie Peterson, wicemistrz świata z sezonów 1971 i 1978 (123 starty, 10 zwycięstw, 14 pole positions, 26 podiów).

Najnowsze wpisy