opony Pirelli Williams

Znamy opony na Singapur, Kubica z największą liczbą pośrednich

Nietypowo wyglądają wybory opon kierowców Williamsa na rywalizację na ulicznym torze w Singapurze. Robert Kubica i George Russell będą dysponować najmniejszą liczbą opon miękkich.

Na rywalizację w nocy Pirelli przygotowało najbardziej miękki zestaw swoich opon a zatem od C3 (twarde) poprzez C4 (pośrednie) do C5 (miękkie).

Williams być może wreszcie zauważył, że ich bolid nie współpracuje dobrze z najbardziej miękkimi mieszankami Pirelli i do Singapuru weźmie ich najmniej – po 7 kompletów na kierowcę. Standardem jest 9 kompletów. Tylko w Mercedesie kierowcy będą mieli po 8 kompletów, a w Red Bullu, Renault i Racing Point po 10.

Williams będzie miał najwięcej opon pośrednich. Russell będzie miał 4 komplety, a Kubica aż 5. Oprócz nich tylko Raikkonen, magnussen, kierowcy Ferrari i mercedesa będą mieli po 3. Pięciu kierowców będzie miało tylko 1 dostępny komplet tych opon – Verstappen, Albon, Hulkenberg, Perez i Stroll.

Jeżeli chodzi o opony twarde, to 14 kierowców będzie miało ich po 2 komplety, a 6 po 1 (w tym Kubica).

Poniżej pełne zestawienie:

Wybory opon Singapur 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy