opony Pirelli Williams

Znamy opony na Singapur, Kubica z największą liczbą pośrednich

Nietypowo wyglądają wybory opon kierowców Williamsa na rywalizację na ulicznym torze w Singapurze. Robert Kubica i George Russell będą dysponować najmniejszą liczbą opon miękkich.

Na rywalizację w nocy Pirelli przygotowało najbardziej miękki zestaw swoich opon a zatem od C3 (twarde) poprzez C4 (pośrednie) do C5 (miękkie).

Williams być może wreszcie zauważył, że ich bolid nie współpracuje dobrze z najbardziej miękkimi mieszankami Pirelli i do Singapuru weźmie ich najmniej – po 7 kompletów na kierowcę. Standardem jest 9 kompletów. Tylko w Mercedesie kierowcy będą mieli po 8 kompletów, a w Red Bullu, Renault i Racing Point po 10.

Williams będzie miał najwięcej opon pośrednich. Russell będzie miał 4 komplety, a Kubica aż 5. Oprócz nich tylko Raikkonen, magnussen, kierowcy Ferrari i mercedesa będą mieli po 3. Pięciu kierowców będzie miało tylko 1 dostępny komplet tych opon – Verstappen, Albon, Hulkenberg, Perez i Stroll.

Jeżeli chodzi o opony twarde, to 14 kierowców będzie miało ich po 2 komplety, a 6 po 1 (w tym Kubica).

Poniżej pełne zestawienie:

Wybory opon Singapur 2019 F1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

WEC - 24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

30 lipca – 1 sierpnia:

11:30 – FP1
15:00 – FP2

12:00 – FP3
15:00 – Kwalifikacje

16:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi