KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Wyścig przyćmiony tragedią

Po wczorajszym, tragicznym wypadku w F2, odwołano dzisiejszy wyścig „bezpośredniego zaplecza F1”. Spowodowało to, że rywalizację kierowców Formuły 3, którzy rozgrywali dziś drugi wyścig na SPA, przesunięto na godzinę 11:00.

Na pole position ustawił się dziś Marcus Armstrong z zespołu PREMA Racing. Za nim startowali Leonardo Pulcini z Hitech i Yuki Tsunoda reprezentujący zespół Jenzer.

Zaraz po starcie, w zakręcie La Source, Pulcini i Vips walczyli na torze, wyjechali poza pętle i stracili kilka pozycji.
Na 3 okrążeniu prowadził Armstrong przed Tsunodą i Lundgaardem.

Pulcini stracił kolejną pozycję. Wyprzedził go Daruvala i objął 5 miejsce. Max Fewtrell z zespołu ART uporał się tymczasem z Juri Vipsem walcząc o 9 miejsce.

Na 5 okrążeniu w barierach znalazł się Simo Laaxonen z teamu MP Motorsport. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. W miejscu wypadku pojawiło się wiele samochodów służb porządkowych, realizator nie pokazywał powtórek, co sprawiało, że sytuacja ta budziła grozę.

Dopiero po kilku minutach zobaczyliśmy, ze Fin stracił panowanie nad autem w zakręcie Blanchimont i wbił się pod bariery. Jego samochód wydobyto spod opon, a kierowcę odwieziono do centrum medycznego. Najnowsze doniesienia mówią, że kierowca nie odniósł obrażeń.

W międzyczasie nad torem SPA pokropił deszcz, ale żaden z kierowców nie zdecydował się na zmianę opon.

Rywalizację wznowiono na 9 okrążeniu. Od razu Christian Lundgaard chciał zaatakować drugiego w wyścigu Yukiego Tsunodę na prostej Kemmel, ale Japończyk obronił swoją pozycję. Tuż po restarcie, skrzydło urwał tez Juri Vips.
W walce o 6 pozycję, wczorajszy zwycięzca, Pedro Piquet awansował przed Pulciniego.

Na 14 okrążeniu Lundgaard w końcu wyprzedził, rozpaczliwie broniącego się juz Yukiego Tsunodę.

Oponę przebił i odpadł z wyścigu Max Fewtrell. Poza torem znaleźli się także Raoul Hyman i Lim Zendelli.

Tsunoda, z pomocą DRSu, po prostej Kemmel, odzyskał swoją drugą pozycje. Na ostatnim okrążeniu Lundgaard stracił tez trzecie miejsce. Dał się wyprzedzić Robertowi Schwartzmanowi i spadł tuż poza podium.

Wyścig wygrał Marcus Armstrong przed Yukim Tsunodą i Robertem Schwartzmanem.

Dzięki kolejnej pozycji na podium, Schwartzman powiększył swoją przewagę nad Jehanem Daruvalą i jak się wydaje, pewnie zmierza po mistrzostwo serii F3.

blank

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi