KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Wyścig przyćmiony tragedią

Po wczorajszym, tragicznym wypadku w F2, odwołano dzisiejszy wyścig „bezpośredniego zaplecza F1”. Spowodowało to, że rywalizację kierowców Formuły 3, którzy rozgrywali dziś drugi wyścig na SPA, przesunięto na godzinę 11:00.

Na pole position ustawił się dziś Marcus Armstrong z zespołu PREMA Racing. Za nim startowali Leonardo Pulcini z Hitech i Yuki Tsunoda reprezentujący zespół Jenzer.

Zaraz po starcie, w zakręcie La Source, Pulcini i Vips walczyli na torze, wyjechali poza pętle i stracili kilka pozycji.
Na 3 okrążeniu prowadził Armstrong przed Tsunodą i Lundgaardem.

Pulcini stracił kolejną pozycję. Wyprzedził go Daruvala i objął 5 miejsce. Max Fewtrell z zespołu ART uporał się tymczasem z Juri Vipsem walcząc o 9 miejsce.

Na 5 okrążeniu w barierach znalazł się Simo Laaxonen z teamu MP Motorsport. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. W miejscu wypadku pojawiło się wiele samochodów służb porządkowych, realizator nie pokazywał powtórek, co sprawiało, że sytuacja ta budziła grozę.

Dopiero po kilku minutach zobaczyliśmy, ze Fin stracił panowanie nad autem w zakręcie Blanchimont i wbił się pod bariery. Jego samochód wydobyto spod opon, a kierowcę odwieziono do centrum medycznego. Najnowsze doniesienia mówią, że kierowca nie odniósł obrażeń.

W międzyczasie nad torem SPA pokropił deszcz, ale żaden z kierowców nie zdecydował się na zmianę opon.

Rywalizację wznowiono na 9 okrążeniu. Od razu Christian Lundgaard chciał zaatakować drugiego w wyścigu Yukiego Tsunodę na prostej Kemmel, ale Japończyk obronił swoją pozycję. Tuż po restarcie, skrzydło urwał tez Juri Vips.
W walce o 6 pozycję, wczorajszy zwycięzca, Pedro Piquet awansował przed Pulciniego.

Na 14 okrążeniu Lundgaard w końcu wyprzedził, rozpaczliwie broniącego się juz Yukiego Tsunodę.

Oponę przebił i odpadł z wyścigu Max Fewtrell. Poza torem znaleźli się także Raoul Hyman i Lim Zendelli.

Tsunoda, z pomocą DRSu, po prostej Kemmel, odzyskał swoją drugą pozycje. Na ostatnim okrążeniu Lundgaard stracił tez trzecie miejsce. Dał się wyprzedzić Robertowi Schwartzmanowi i spadł tuż poza podium.

Wyścig wygrał Marcus Armstrong przed Yukim Tsunodą i Robertem Schwartzmanem.

Dzięki kolejnej pozycji na podium, Schwartzman powiększył swoją przewagę nad Jehanem Daruvalą i jak się wydaje, pewnie zmierza po mistrzostwo serii F3.

blank

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi