Williams traci finansowo na F1

Grupa Williams opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 roku. Są one znacznie gorsze niż to było przed rokiem.

Przychody z działalności w Formule 1 spadły o 14,4 mln funtów i wyniosły 46,3 mln funtów. Oznacza to stratę w wysokości 16,8 mln funtów. W analogicznym okresie ubiegłego roku, Williams zanotował 0,2 mln funtów zysku.

Minimalnie lepiej jest jeżeli chodzi o Williams Advanced Engineering. Tu zysk wzrósł z 2,2 mln funtów do 2,5 mln funtów. Niedawno pojawiły się plotki, że Williams chce sprzedać ten dział swojej firmy póki jeszcze jest dochodowy by uzyskać środki na działalność w Formule 1.

Łączna strata Williamsa w pierwszym półroczu 2019 wyniosła 10,2 mln funtów przy stracie rzędu 2,7 mln funtów w pierwszej połowie roku 2018.

„Nasze wyniki finansowe odzwierciedlają trudny rok w naszych działaniach w Formule 1, ale również wzrost Williams Advanced Engineering. Wyniki finansowe w F1 są odzwierciedleniem naszej pozycji w mistrzostwach w ubiegłym roku i zredukowaniem nagrody pieniężnej. Zredukowane zostały również wpływy od sponsorów mimo że zapewniliśmy sobie dużych partnerów w postaci ROKiT i Orlenu” – mówi Mike O`Driscoll, szef całej grupy.

„Mimo że doświadczamy kolejnego trudnego sezonu na torze, zauważamy znaki poprawy, przyciągając kolejnych potencjalnych partnerów do jednego z najbardziej zasłużonych zespołów Formuły 1. Świadczy o tym przedłużenie o 2 lata umowy z ROKiT, która potrwa do 2023 roku” – dodaje.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy