Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Race Day - Sochi, Russia

Williams podtrzymuje wersję o oszczędzaniu części

W informacji prasowej po GP Rosji, Williams nie zdementował wersji o oszczędzaniu części jako powodzie wycofania Roberta Kubicy z wyścigu. Polak określił ten weekend jako najsłabszy pod względem dyspozycji sprzętu jaki miał w swojej karierze.

„To był trudny i bardzo frustrujący dzień dla całego zespołu Wykorzystaliśmy okazję za samochodem bezpieczeństwa na wczesny pit-stop z Robertem, który zjeżdżał dwa razy by przejechać wyścig tylko na pośredniej mieszance. Byliśmy w stanie zostawić George`a na długi stint dopóki nie została wprowadzona wirtualna neutralizacja, która dała nam okazję do taniego pit-stopu i zmiany na opony miękkiej. Niestety problem tuż po zjeździe i restarcie sprawił, że George zablokował przednie koło i uszkodził samochód. Zdecydowaliśmy się na wycofanie samochodu Roberta by oszczędzić części na intensywną końcówkę sezonu i wyścigi daleko od siebie. To bardzo rozczarowujące zakończenie dwóch tygodni w trasie” – podsumował Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

„To było rozczarowujące Grand Prix. Miałem dobre czucie w samochodzie, a potem wszystko zniknęło po pit-stopie i mieliśmy usterkę, a następnie ocknąłem się w barierach. Szkoda zakończyć tak wyścig, bo pokazywaliśmy mocne tempo” – powiedział George Russell.

„To był bardzo rozczarowujący weekend. Zawsze starasz się dać z siebie wszystko i tego właśnie próbowałem. Po wypadku Geroge`a zespół zdecydował się zatrzymać mój samochód by zadbać o części, które mamy w aucie. Nie jesteśmy w łatwej sytuacji, a zaraz Japonia” – cytuje wypowiedź Roberta Kubicy oficjalny komunikat prasowy zespołu.

Bardziej naturalnie wyglądają wypowiedzi Roberta Kubicy dla Eleven Sports. Kubica zapytany o wycofanie i cały weekend, powiedział: „Nie wiem dokładnie jaki jest tego powód. Start sam w sobie był bardzo słaby. Od piątku miałem problemy przy starcie z utrzymaniem obrotów ale niestety nie udało nam się tego poprawić. Musiałem koncentrować się na tym żeby w ogóle ruszyć spod świateł. Moim celem było ukończenie wszystkich wyścigów. Szkoda, że przynajmniej tego nie udało się osiągnąć. Z realizacją celów jest krucho w tym sezonie. Niżej niż w ten weekend poziomu nie miałem od początku moich startów. I nie chodzi o moją jazdę”.

Zapytany o dwa postoje na dwóch pierwszych okrążeniach, Polak odpowiedział: „Czasami pewnych rzeczy lepiej nie rozumieć albo nie wnikać w nie. Ja to w pewnym stopniu rozumiem. Jeżeli wiesz, że nie jesteś w stanie walczyć swoimi narzędziami, to próbujesz coś zrobić za pomocą innych środków”.

Pytany o swoje plany na najbliższe dni, powiedział: „Teraz trzeba będzie trochę pomyśleć nad przyszłym rokiem, będą jakieś dni marketingowe i do Japonii”.

Wyniki GP Rosji:

Wyniki Grand Prix Rosji 2019 F1

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy