Motor Racing - Formula One World Championship - Russian Grand Prix - Race Day - Sochi, Russia

Williams podtrzymuje wersję o oszczędzaniu części

W informacji prasowej po GP Rosji, Williams nie zdementował wersji o oszczędzaniu części jako powodzie wycofania Roberta Kubicy z wyścigu. Polak określił ten weekend jako najsłabszy pod względem dyspozycji sprzętu jaki miał w swojej karierze.

„To był trudny i bardzo frustrujący dzień dla całego zespołu Wykorzystaliśmy okazję za samochodem bezpieczeństwa na wczesny pit-stop z Robertem, który zjeżdżał dwa razy by przejechać wyścig tylko na pośredniej mieszance. Byliśmy w stanie zostawić George`a na długi stint dopóki nie została wprowadzona wirtualna neutralizacja, która dała nam okazję do taniego pit-stopu i zmiany na opony miękkiej. Niestety problem tuż po zjeździe i restarcie sprawił, że George zablokował przednie koło i uszkodził samochód. Zdecydowaliśmy się na wycofanie samochodu Roberta by oszczędzić części na intensywną końcówkę sezonu i wyścigi daleko od siebie. To bardzo rozczarowujące zakończenie dwóch tygodni w trasie” – podsumował Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

„To było rozczarowujące Grand Prix. Miałem dobre czucie w samochodzie, a potem wszystko zniknęło po pit-stopie i mieliśmy usterkę, a następnie ocknąłem się w barierach. Szkoda zakończyć tak wyścig, bo pokazywaliśmy mocne tempo” – powiedział George Russell.

„To był bardzo rozczarowujący weekend. Zawsze starasz się dać z siebie wszystko i tego właśnie próbowałem. Po wypadku Geroge`a zespół zdecydował się zatrzymać mój samochód by zadbać o części, które mamy w aucie. Nie jesteśmy w łatwej sytuacji, a zaraz Japonia” – cytuje wypowiedź Roberta Kubicy oficjalny komunikat prasowy zespołu.

Bardziej naturalnie wyglądają wypowiedzi Roberta Kubicy dla Eleven Sports. Kubica zapytany o wycofanie i cały weekend, powiedział: „Nie wiem dokładnie jaki jest tego powód. Start sam w sobie był bardzo słaby. Od piątku miałem problemy przy starcie z utrzymaniem obrotów ale niestety nie udało nam się tego poprawić. Musiałem koncentrować się na tym żeby w ogóle ruszyć spod świateł. Moim celem było ukończenie wszystkich wyścigów. Szkoda, że przynajmniej tego nie udało się osiągnąć. Z realizacją celów jest krucho w tym sezonie. Niżej niż w ten weekend poziomu nie miałem od początku moich startów. I nie chodzi o moją jazdę”.

Zapytany o dwa postoje na dwóch pierwszych okrążeniach, Polak odpowiedział: „Czasami pewnych rzeczy lepiej nie rozumieć albo nie wnikać w nie. Ja to w pewnym stopniu rozumiem. Jeżeli wiesz, że nie jesteś w stanie walczyć swoimi narzędziami, to próbujesz coś zrobić za pomocą innych środków”.

Pytany o swoje plany na najbliższe dni, powiedział: „Teraz trzeba będzie trochę pomyśleć nad przyszłym rokiem, będą jakieś dni marketingowe i do Japonii”.

Wyniki GP Rosji:

Wyniki Grand Prix Rosji 2019 F1

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy