Rubens Barrcihello Monza 2009

Tego dnia w F1 – 13 września

1986 – Urodził się Kamui Kobayashi (75 startów, 1 podium, 1 najszybsze okrążenie).

1953 – Juan Manuel Fangio wygrywa w GP Włoch. Po raz 8. i ostatni na podium staje Luigi Villoresi. W F1 debiutuje Luigi Musso.

1959 – Stirlinh Moss wygrywa GP Włoch, startując po raz 10. w karierze z pole position. Daje tym samym zespołowi, który reprezentuje – Cooperowi – szóste zwycięstwo i pierwszy z dwóch tytułów mistrzowskich.

1981 – Alain Prost odnosi 3. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Włoch. 6. i ostatni raz najszybsze okrążenie wyścigu w F1 wykręca Carlos Reutemann. W F1 debiutuje zespół Toleman.

1992 – Ayrton Senna wygrywa GP Włoch. Thierry Boutsen zalicza 150. start w F1.

1998 – Michael Schumacher triumfuje w GP Włoch.

2009 – W wyścigu o GP Włoch Robert Kubica doświadcza wycieku oleju w swoim samochodzie i nie kończy rywalizacji. Wyścig wygrywa Rubens Barrichello i jest to jego ostatnie zwycięstwo w F1 oraz ostatnie z 68. podiów. Jedyne najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Adrian Sutil. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu zalicza Force India, a 8. i ostatnie zwycięstwo zespół Brawn GP.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum