Vincent Vosse

Szef WRT Team Audi Sport pozytywnie o Kubicy: Chcemy najlepszych kierowców

Dyrektor klienckiego zespołu Audi w serii DTM, Vincent Vosse mówi, że jego ekipa rozmawia z wieloma kierowcami w sprawie startów w przyszłym roku, a jednym z nich może być Robert Kubica. Chwali on Polaka i mówi, że jeżeli dostanie dobry bolid, to będzie konkurencyjny.

„Znam Roberta i nie tylko rozmawiam z nim teraz, ale robiłem to też w przeszłości. Nie chodzi jednak o negocjacje” – mówi Vosse.

Zapytany o ocenę formy Roberta w oparciu o jazdę w Williamsie, Vosse mówi: „Nie sądzę, aby ludzie otrzymali prawdziwy obraz po jednym roku jazdy w F1, a jeżeli coś idzie nie tak, to zazwyczaj jest to wynik wielu czynników, a nie jednego. Jestem pewien, ze jeśli Robert siedzi w konkurencyjnym samochodzie, to też jest konkurencyjny”.

Jednocześnie Vosse przyznaje, że szuka nowych kierowców do swojego zespołu. Kubica nie jest jednak jedynym z którym mogą być prowadzone rozmowy.

„Rozmawiamy z wieloma kierowcami i mimo że nie szło nam idealnie w pierwszym roku, to poziom tych kierowców jest zaskakująco wysoki. Jesteśmy przede wszystkim zespołem wyścigowym i zawsze będziemy chcieli mieć najlepszych kierowców. Szukamy uwagi kierowców, ale przede wszystkim musimy zadbać o własne interesy” – mówi Vosse.

Jak pisze motorsport-total, zespół WRT Team Audi Sport może potrzebować 5-6 milionów euro, ale oczywiście nie od jednego kierowcy. Wsparcie PKN Orlen mogłoby być tu jednak ważne. Ekipa ta zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji zespołów w obecnym sezonie DTM (na 9 ekip).

Źródło: motorsport-total

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy