Vincent Vosse

Szef WRT Team Audi Sport pozytywnie o Kubicy: Chcemy najlepszych kierowców

Dyrektor klienckiego zespołu Audi w serii DTM, Vincent Vosse mówi, że jego ekipa rozmawia z wieloma kierowcami w sprawie startów w przyszłym roku, a jednym z nich może być Robert Kubica. Chwali on Polaka i mówi, że jeżeli dostanie dobry bolid, to będzie konkurencyjny.

„Znam Roberta i nie tylko rozmawiam z nim teraz, ale robiłem to też w przeszłości. Nie chodzi jednak o negocjacje” – mówi Vosse.

Zapytany o ocenę formy Roberta w oparciu o jazdę w Williamsie, Vosse mówi: „Nie sądzę, aby ludzie otrzymali prawdziwy obraz po jednym roku jazdy w F1, a jeżeli coś idzie nie tak, to zazwyczaj jest to wynik wielu czynników, a nie jednego. Jestem pewien, ze jeśli Robert siedzi w konkurencyjnym samochodzie, to też jest konkurencyjny”.

Jednocześnie Vosse przyznaje, że szuka nowych kierowców do swojego zespołu. Kubica nie jest jednak jedynym z którym mogą być prowadzone rozmowy.

„Rozmawiamy z wieloma kierowcami i mimo że nie szło nam idealnie w pierwszym roku, to poziom tych kierowców jest zaskakująco wysoki. Jesteśmy przede wszystkim zespołem wyścigowym i zawsze będziemy chcieli mieć najlepszych kierowców. Szukamy uwagi kierowców, ale przede wszystkim musimy zadbać o własne interesy” – mówi Vosse.

Jak pisze motorsport-total, zespół WRT Team Audi Sport może potrzebować 5-6 milionów euro, ale oczywiście nie od jednego kierowcy. Wsparcie PKN Orlen mogłoby być tu jednak ważne. Ekipa ta zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji zespołów w obecnym sezonie DTM (na 9 ekip).

Źródło: motorsport-total

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.