Vincent Vosse

Szef WRT Team Audi Sport pozytywnie o Kubicy: Chcemy najlepszych kierowców

Dyrektor klienckiego zespołu Audi w serii DTM, Vincent Vosse mówi, że jego ekipa rozmawia z wieloma kierowcami w sprawie startów w przyszłym roku, a jednym z nich może być Robert Kubica. Chwali on Polaka i mówi, że jeżeli dostanie dobry bolid, to będzie konkurencyjny.

„Znam Roberta i nie tylko rozmawiam z nim teraz, ale robiłem to też w przeszłości. Nie chodzi jednak o negocjacje” – mówi Vosse.

Zapytany o ocenę formy Roberta w oparciu o jazdę w Williamsie, Vosse mówi: „Nie sądzę, aby ludzie otrzymali prawdziwy obraz po jednym roku jazdy w F1, a jeżeli coś idzie nie tak, to zazwyczaj jest to wynik wielu czynników, a nie jednego. Jestem pewien, ze jeśli Robert siedzi w konkurencyjnym samochodzie, to też jest konkurencyjny”.

Jednocześnie Vosse przyznaje, że szuka nowych kierowców do swojego zespołu. Kubica nie jest jednak jedynym z którym mogą być prowadzone rozmowy.

„Rozmawiamy z wieloma kierowcami i mimo że nie szło nam idealnie w pierwszym roku, to poziom tych kierowców jest zaskakująco wysoki. Jesteśmy przede wszystkim zespołem wyścigowym i zawsze będziemy chcieli mieć najlepszych kierowców. Szukamy uwagi kierowców, ale przede wszystkim musimy zadbać o własne interesy” – mówi Vosse.

Jak pisze motorsport-total, zespół WRT Team Audi Sport może potrzebować 5-6 milionów euro, ale oczywiście nie od jednego kierowcy. Wsparcie PKN Orlen mogłoby być tu jednak ważne. Ekipa ta zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji zespołów w obecnym sezonie DTM (na 9 ekip).

Źródło: motorsport-total

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy